Polskie
CT Media | Telebimy, Ekrany LED | Agencja Koncertowa, Artystyczna
Kamil Bednarek

Wykonawca muzyki reggae, wokalista i autor tekstów. 28 listopada 2012 roku ukazał się pierwszy album formacji zatytułowany Jestem..., z przebojami "Cisza" czy "Chodź ucieknijmy", który trafił na 1. miejsce listy OLiS i uzyskał status diamentowej płyty. 29 maja 2015 roku na rynek trafił drugi studyjny album zespołu, Oddycham, promowany przebojem "Chwile jak te". 

Teledysk

Enej

Wykonują muzykę z pogranicza Folku i Ska, oraz szeroko pojętej alternatywy Ukraińskiej. Został założony w Olsztynie w 2002r. Początkowo grupa zafascynowana była kulturą Ukraińską ze względu na to, że część członków miała Ukraińskie korzenie. W marcu 2012 roku formacja wydała kolejny singiel – „Skrzydlate Ręce”, który podbił wiele list przebojów. Dzięki temu utworowi zdobyli wiele prestiżowych nagród na festiwalach i galach muzycznych, tj. „SuperPremiery” oraz Eska Music Awards 2012 („Piosenka roku”). Piosenka została okrzyknięta „Przebojem roku” przez Radio Zet.

Teledysk

Sylwia Grzeszczak

Ukończyła dwie szkoły muzyczne w Poznaniu i chociaż była wyróżniającą się pianistką, dobrze wiedziała że musi połączyć w sobie dwie miłości: grę i śpiew. Uczestniczyła w IV edycji programu Idol, gdzie jako 15-latka doszła do etapu klubowego i o mały włos nie znalazłaby się w finale. Podczas gali Viva Comet 2012 Sylwię uhonorowano prestiżową statuetką za zwycięstwo w kategorii Przebój Roku. Spośród czterech nominowanych piosenek wygrały „Małe rzeczy” – pierwszy solowy utwór Sylwii.

Teledysk

Donatan & Cleo

Donatan jest Polskim muzykiem, producentem muzycznym, oraz inżynierem dźwięku. Jego muzyka komponowana jest w charakterystycznym stylu opartym na partiach całościowo granych lub rzadko przeplatanych z samplami. W 2012 roku został sklasyfikowany na 10. miejscu w rankingu 20 najlepszych polskich producentów hip-hopowych według czasopisma „Machina".

Cleo to polska piosenkarka i autorka tekstów, reprezentantka Polski (wraz z Donatanem) podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku z piosenką "My Słowianie".

Teledysk

Mrozu

Polski piosenkarz wykonujący muzykę z pogranicza popu i R&B, producent muzyczny. W jego piosenkach można doszukać się również elementów hip-hopu i reggae Otrzymał nominację do nagrody MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca. Wokalista był także nominowany do nagród:Eska Music AwardsVIVA Comet AwardsSuper jedynki oraz Złote Dzioby.

<Teledysk/a>

Grubson

polski raper i producent muzyczny. Działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 90. XX wieku. Występował w formacjach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. W 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się pierwszy oficjalny album rapera zatytułowany O.R.S. Grubson współpracował z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: EastWest RockersJunior StressJamalAbradabNatural Dread KillazDJ Feel-XRahimSkorup,DreadsquadO.S.T.R.Bob OnePMM czy DonGURALesko.

Teledysk

Dawid Podsiadło

polski wokalista i autor tekstów. Artysta solowy, a także członek zespołu Curly HeadsKarierę muzyczną rozpoczął dzięki programowi X Factor, którego był laureatem[1]. W finale programu talent show wykonał utwór „With or Without You” z repertuaru U2, a także singel „Better Than a Dream” Katie Melua w duecie z samą wokalistką. 

Teledysk

LemON

Polskoemkowsko-Ukraiński zespół muzyczny, założony w 2011 roku. Grupa LemON powstała tuż po zakwalifikowaniu się do programu talent show Must Be the Music na precastingu we Wrocławiu, na który Igor Herbut wybrał się spontanicznie ze swoim kuzynem Adamem Horoszczakiem. W etapie castingowym pięcioosobowy już zespół wykonał w języku łemkowskim utwór „Litaj ptaszko”, który zachwycił jurorów i zagwarantował grupie udział w półfinałach. Piosenka „Dewiat” także przekonała do siebie publiczność, dzięki czemu zespół awansował do finału i ostatecznie wygrał trzecią edycję programu.

Teledysk

Rafał Brzozowski

Jego kariera muzyczna rozpoczęła się od udziału w telewizyjnym programie Szansa na sukces w 2002 roku, w którym zdobył wyróżnienie. Wcześniej występował wraz z Marcinem Kiljanem w zespole K. Martin. Od 2003 roku jest członkiem reaktywowanej grupy muzycznej Emigranci. Był też członkiem zespołu Mono. Jesienią 2011 roku wziął udział w programie The Voice of Poland, w którym był w grupie Andrzeja Piasecznego. Odpadł tuż przed finałem. Dnia 20 lipca 2012 roku podczas gali Eska Music Awards 2012 otrzymał nagrodę za piosenkę "Tak blisko" w kategorii przebój lata, który wybrali widzowie za pośrednictwem SMSów. Jego singel zajął drugą pozycję na liście przebojów Polish Airplay Chart.

Teledysk

Piersi

polski zespół grający szeroko pojętą muzykę rockową. Dziesiąta produkcja grupy dotarła do 2. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. Z kolei pochodząca z płyty piosenka „Bałkanica” promująca swoisty powrót Piersi, przysporzyła grupie nowych odbiorców. Kompozycja dotarła m.in. do 5. miejsca Polish Airplay Chart oraz była notowana na licznych listach przebojów takich rozgłośni radiowych jak RMF FM, czy Eska. Na początku 2014 roku płyta uzyskała status złotej znalazłszy 15 tys. nabywców w kraju. Natomiast niespełna dwa miesiąca później wydawnictwo zostało wyróżnione platynową płytą.

Teledysk

Dawid Kwiatkowski

Polski piosenkarz. Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy19 lipca 2013 roku odbyła się premiera debiutanckiego singla piosenkarza pod tytułem "Biegnijmy". Utwór został wydany nakładem HQT Music Group, a produkcją zajęło się Adi Owsianik Group. 29 października 2013 roku został nagrodzony dwiema statuetkami w kategoriach "Modny Debiut ESKA.pl" oraz "Odkrycie Roku" podczas gali Glam Awards 2013.

Teledysk

Bracia

Polska grupa rockowa założona w 1997 roku. Album Zapamiętaj został wydany 14 grudnia 2009 roku. Na płycie jako bonus znalazł się utwór „Jeszcze raz”, który tak jak utwór „Zapamiętaj”, był owocem współpracy zespołu z amerykańskimi producentami Mattem Noble i Keithem Brownem. Płyta zdobyła status bestsellera sklepu internetowego empik.com. W plebiscycie Antyradia płyta zdobyła drugie miejsce w kategorii „Płyta Rocku 2009”

Teledysk

Jamal

Polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. W odnowionym składzie w warszawskim studiu LWW formacja rozpoczęła nagrania drugiej płyty. Album pt. Urban Discotheque ukazał się 3 października 2008 roku. 8 października 2013 roku ukazał się trzeci album Jamala pt. Miłość. Nagrania dotarły do 9 miejsca listy OLiS. Z albumu pochodzi singiel Peron, który stał się wielkim przebojem i był notowany na wielu ogólnopolskich listach przebojów.

Teledysk

Liber

 polski raper i autor tekstów. Były członek hip-hopowej grupy Ascetoholix. Piosenka „Wszystkiego na raz” nagrana wraz z Natalią Szroeder była notowana m.in. na 1. miejscu na POPLiście. Kompozycja uplasowała się na 5. miejscu AirPlay – Top. W ramach promocji wydawnictwa zrealizowane zostały teledyski do utworów: „Winny”, w którym zaśpiewał Mateusz Mijal oraz „Nie patrzę w dół”, ponownie z udziałem Natalii Szroeder.

Teledysk

Lady Pank

Zespół Lady Pank to jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych. Powstał we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku, z inicjatywy gitarzysty i kompozytora, Jana Borysewicza związanego wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli Lady Pank był Andrzej Mogielnicki – główny autor tekstów piosenek zespołu. Wokalistą Lady Pank jest Janusz Panasewicz. Piosenki "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Zamki na piasku", "Vademecum Skauta", "Wciąż bardziej obcy", "Fabryka małp", "To jest tylko rock and roll" na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już dwa pokolenia słuchaczy. Każdy kolejny album Lady Pank spotykał się z ogromnym zainteresowaniem fanów zespołu i krytyków.

Teledysk

Coma

Zespół COMA jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.  Przez kolejne lata zespół wydał 5 płyt studyjnych, z których 3 pokryły się platyną i złotem, oraz 3 wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkęFryderyka w kategorii Album Roku - Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki.

Teledysk

IRA

polski zespół rockowy założony w 1987 roku w Radomiu. Pod koniec października 2009 Ira wydała dziewiątą płytę studyjną 9. Na płycie umieszczono 11 piosenek. W lipcu 2010 roku album został nominowany do nagrody Superjedynki w kategorii „Płyta rock”. Piosenka „Dlaczego nic” dotarła do 2. miejsca listy Polish Airplay Chart. Album uzyskał status złotej płyty.

Teledysk

Maciej Maleńczuk

polski wokalista i gitarzysta rockowypoeta, a także osobowość telewizyjna. We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem "barda Krakowa". Uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. W latach 19862005 był wokalistą i frontmanem zespołu Püdelsi, z którym nagrał szereg płyt. W roku 1993 założył zespół Homo Twist, którego pierwsza płyta ukazała się w rok później. Pierwszą solową płytę wydał w roku 1998. Nieregularnie publikował swoje wiersze, które często są także tekstami jego piosenek.

Teledysk

Happysad

Polska grupa muzyczna, wykonująca muzykę rockowąW 2012 roku grupa została zaproszona do występu na największym festiwalu w Europie – Przystanku Woodstock. Występ zespołu został uhonorowany specjalną nagrodą "Złoty Bączek", przyznawaną w plebiscycie publiczności, a także zaproszeniem na kolejną edycję festiwalu. Happysad uznawany jest za jeden z najciekawszych młodych polskich zespołów.

Teledysk

Big Cyc

Polski rockowy zespół muzyczny założony w 1988 w ŁodziTeksty piosenek mają charakter ostrej satyry i kilkakrotnie z tego powodu stały się obiektem „medialnych dyskusji" i z tego też powodu nie przez wszystkie stacje radiowe są nadawane.  Z czasem, w grze Big Cyca coraz częściej można było także usłyszeć elementy muzyki ska.

Teledysk

Strachy na Lachy

Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Grabaża i Kozaka założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo z Inri oraz Mariusz Nalepa gitarzysta zespołu Na Górze. W lutym 2003 roku Strachy podpisały kontrakt płytowy z SP Records, w efekcie czego, w pilskim Studio „Q”, pod okiem Toma Horna, powstała debiutancka płyta „Strachy Na Lachy. Z tej płyty największym przebojem jest piosenka Raissa, do dziś żelazny punkt każdego koncertu grupy.

Teledysk

TSA

Polski zespół rockowy, zaliczony do prekursorów heavy metalu w Polsce. Na początku XXI w. Nowak, Piekarczyk, Machel, Niekrasz i Kapłon podjęli rozmowy, które przyniosły ugodę między muzykami, co przyczyniło się do wznowienia działalności TSA. W 2004 roku ukazał się pierwszy po reaktywacji album zatytułowany Proceder, który uzyskał nominację do Fryderyka – nagrody polskiego przemysłu fonograficznego[5]. Płyta została wydana przez wytwórnię muzyczną Metal Mind Productions, która tego samego roku wydała szereg reedycji wydawnictw zespołu

Teledysk

Luxtorpeda

Polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockowąDebiutancki album formacji zatytułowany Luxtorpeda ukazał się 9 maja 2011 roku. W sesji nagraniowej wziął udział także Maciej Jahnz, który zarejestrował partie solowe gitary elektrycznej. Pod koniec 2011 roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem pt. Robaki, który ukazał się 9 maja 2012 roku.

Teledysk

Acid Drinkers

Polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalowąZespół zyskał popularność już za sprawą wydanego w 1990 roku debiutanckiego albumu pt. Are You a Rebel?. Twórczość grupy stanowiła wówczas novum na krajowym rynku muzyki heavymetalowej. Nagrania z nurtu crossover thrash były oparte głównie na humorystycznych tekstach, co przyczyniło się do pozyskania szerszego grona odbiorców.

Teledysk

Farben Lehre

Polski zespół punkowy. Dotychczas ukazało się 10 studyjnych albumów, trzy albumy DVD, jedna "koncertówka", nagrania archiwalne zebrane pod szyldem Garażówka oraz liczne kompilacje. Od wielu lat płoccy muzycy grają trasy koncertowe w całym kraju. Od 2004 roku Wojciech Wojda jest organizatorem, a Farben Lehre głównym wykonawcą dużej klubowej trasy Punky Reggae Live.

Teledysk

Paweł Kukiz

polski wokalista, autor tekstów i piosenek, w latach 1984–2013 lider zespołu Piersiaktor i polityk, kandydat w wyborach prezydenckich w 2015 W latach 80. założył i udzielał się muzycznie w różnych zespołach rockowych takich jak CDN, Hak i Aya RL. W latach 1984–2013 był liderem zespołu Piersi, w latach 1997–2004 działającego pod nazwą Kukiz i Piersi. Wraz z tą grupą wydał dziewięć płyt. Kontrowersje w tym czasie wzbudził m.in. antykościelnym utworem „ZCHN zbliża się”, któremu zarzucano obrazę uczuć religijnych.

Teledysk

Koniec Świata

polski zespół muzyczny powstały w roku 2000 w Katowicach, grający muzykę z pogranicza skapunku i rockaKoniec Świata nagrał swój pierwszy album pt. „Korzenie” w studio „Clash” we Wrocławiu, który następnie został wydany przez wydawnictwo „Zima”. To przyczyniło się do tego, że Koniec Świata zaczął coraz więcej koncertować, pojawiać się na znanych festiwalach, takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae, czy też Winter Reggae w Gliwicach. Koniec Świata zaczął także koncertować w Europie, swój program koncertowy zaprezentowali min. w NiemczechCzechach, czy Słowacji, a wszystkie zagraniczne koncerty zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez europejską publiczność.

Teledysk

The Analogs

 polska grupa grająca punk rock. Powstała w Szczecinie w roku 1995 z inicjatywy członków zespołu Dr. Cycos - Marka AdamowiczaZiemowita Pawluka oraz Pawła Czekały. Zespół uważany jest za prekursorów muzyki street punk w Polsce i do dzisiaj plasuje się w czołówce sceny. Zespół zyskał popularność dzięki celnym i unikatowym tekstom Pawła Czekały. Zespół niejednokrotnie podkreślał swój antyfaszyzm[1] m.in. poprzez umieszczenie swoich utworów na składankach Muzyka Przeciwko Rasizmowi i Class pride world wide vol.2

Teledysk

Myslovitz

Polski zespół rockowy, założony w 1992 w Mysłowicach przez Artura RojkaWojciecha PowagęJacka Kuderskiego oraz Wojciecha Kuderskiego. Pierwszy koncert grupy odbył się w studenckim „Olimpie” przy AWF Katowice, jako support formacji Generał Stilwell. II nagroda w konkursie „Garaż '94” w Częstochowie otworzyła im drogę do pierwszych, profesjonalnych sesji nagraniowych w studiu Radia Łódź. W 1994 podpisali kontrakt z MJM Music Pl i rozpoczęli nagrywanie pierwszego albumu. 

Teledysk

Czarno Czarni

polska grupa swingowo-rockowa, której członkowie wywodzą się z zespołów Big Cyc i Bielizna2000 roku Czarno-Czarni wydali płytę Niewidzialni, a w 2002 ukazał się album Jasna strona księżyca. W 2003 Czarni wystąpili na festiwalu w Opolu, gdzie w koncercie "Przeboje 40-lecia" wykonali wiązankę starych przebojów zwieńczoną utworem Nogi. W tym samym czasie grupa nagrała piosenkę Nie choruj, która była motywem przewodnim, emitowanego przezPolsat, serialu komediowego Daleko od noszy. W latach 2002-2004 Czarno-Czarni, oprócz występów w Polsce, koncertowali w Nowym JorkuChicagoLondynie i Brukseli.

Teledysk

Piękni i Młodzi

Magdalena Narożna zdobyła ogromną popularność dzięki programowi "Must Be The Music", w którym pojawiła się wraz ze swoim zespołem "Piękni i Młodzi". Grupa wykonująca na co dzień muzykę disco polo, ku zdziwieniu jurorów, spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem widzów i awansowała aż do finału. Narożna i jej koledzy korzystają z pięciu minut sławy. Regularnie koncertują, nagrywają kolejne utwory i wciąż zdobywają nowych fanów.

Teledysk

After Party

Zespół AFTER PARTY w ciągu 3 lat wbił sie w czołówke Polskiej muzyki tanecznej Koncerty zespołu After Party to mega wydarzenie i mega show .. Zespół w ciagu 3 lat nagrał 10 teledysków i wydał 2 płyty długogrające,a ich piosenki nie schodzą z pierwszych miejsc list przebojów.. Mega sukcesem zespołu było zajęcie 1 miejsca na Festiwalu w Kobylnicy gdzie za piosenkę TYLKO ONA JEDYNA otrzymali statuetke za hit lata 2013 w głosowaniu widzów na antenie POLO TV , Teledysk Bujaj sie na portalu Youtube obejrzało już ponad 13 mln osób , Piosenka Tylko Ona Jedyna na liczniku ma już ponad 21 mln wyświetleń i cały czas rośnie,cały kanał youtube zespołu After Party obejrzało już ponad 80 mln osób. Zespół AFTER PARTY koncertował miedzyinnym w Szkocji , Szwecji , Niemczech, Angli ,Canadzie , i dwukrotnie w USA .

Teledysk

Sztywny Pal Azji

Polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90Pierwszy sukces odniósł na Festiwalu w Jarocinie w 1986, gdzie dał się poznać jako zespół popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Zespół zakwalifikował się do „złotej dziesiątki”, a piosenka Nasze reggae stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. W 2014 roku największy przebój zespołu – Wieża radości, wieża samotności uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki. Dzień później Jarek Kisiński zapowiedział trasę koncertową „Pierwszy skład zespołu Sztywny Pal Azji gra pierwszą płytę Europa i Azja”

Teledysk

Pectus

polski zespół pop/rockowy utworzony w 2005 roku w Rzeszowie maju 2006 grupa utworem „Spacer” wygrała organizowany w Rzeszowie Carpathia Festival 2006. W tym samym miesiącu zespół był gościem muzycznym w programie telewizyjnym TVN Kuba Wojewódzki. W sierpniu 2006 roku wzięli udział w konkursie Przebojem na Antenę, który odbywa się corocznie w Hajnówce.

Teledysk

Bogdan Borowski - ex Milano

Bogdan Borowski - współzałożyciel, wokalista oryginalnego Milano w latach 1993-2000 (wówczas grupa zyskała popularność i uznanie wśród fanów tego gatunku muzyki). Największe przeboje, których jest twórcą i współtwórcą to: Jasnowłosa, Bara bara, Kasiu Katarzyno, O Tobie kochana, Brązowe oczy, Jesteś moją naj, Puste słowa i wiele innych. Obecnie współzałożyciel, wokalista i lider zespołu Bogdan Borowski powraca na scenę pod własnym nazwiskiem. Najnowsza płyta Bogdana Borowskiego już niebawem na polskim rynku muzycznym.

Teledysk

Masters

Zespół Masters powstał na początku 2008 roku w Zambrowie (woj. podlaskie) z inicjatywy wokalisty zespołu – Pawła Jasionowskiego. Od tamtej pory koncertuje po całej Polsce i zdobywa coraz liczniejszą publiczność. Wielokrotnie odwiedzał także USA, Niemcy, Belgię oraz Litwę. Chętnie angażuje się również w działalność charytatywną, grał koncerty między innymi dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzieci z Domów Dziecka, Domów Pomocy Społecznej oraz Caritas Polska. Masters wypracował własny i rozpoznawalny styl disco. Piosenki „Żono Moja”, „Bella”, „Serce do koperty”, „Schody do nieba” oraz „Szukam dziewczyny”, podbijają serca słuchaczy i grane są na każdym koncercie zespołu.

Teledysk

Weekend

Grupa WEEKEND powstała w 2000 roku w Sejnach. Wokalistą oraz liderem zespołu jest Radosław Liszewski. Lecz grupa WEEKEND to nie tylko Radek który czaruje was swoim głosem . Zespół posiada również sekcję taneczną, którą tworzą Adam Łazowski i Bernard Mikulski. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, między innymi nagrodę za najlepszy występ w roku 2003 i 2010 oraz Nagrodę Burmistrza Miasta w roku 2012 na Festiwalu disco polo i dance w Ostródzie. Przez okres wielu lat zagraliśmy niezliczoną ilość koncertów ,wydaliśmy kilka płyt ,stworzyliśmy kilka bardzo znanych piosenek z których np. „ZA Miłość Mą, Jesteś Zajebista ,Playboy ,To Karolina…itd… wpisały się już do kanonu polskiej muzyki tanecznej. Teledysk do piosenki „Ona Tańczy Dla Mnie” jako jedyny Polski klip znalazł się na liście TOP 100 kanału youtube.

Teledysk

Bayera

Polski zespół grający muzykę taneczną Disco Polo.

Teledysk

Toledo

Zespół zadebiutował w 1997 roku, kiedy w programie Disco Relax zaczęło dominować granie w stylu "disco dance". Zespół udowodnił, że jest jeszcze wiele do powiedzenia w tradycyjnym stylu "disco polo". Grupa wyróżnia się wieloma przebojami takimi jak np.: "Zakochajmy Się", "Miłość", "Serca dwa", "Tylko Z Tobą", "Zakochani Jak My" , "Chciałem Tyle Dać" oraz ostatnio nowe "Cały będę twój" i "Bądź roztańczona".

Teledysk

B-QLL

Polski zespół wykonujący muzykę Disco Polo

Teledysk

Diadem

polska grupa muzyczna wykonująca disco polo. Grupa Diadem ma na koncie pięć albumów i takie hity, jak: "Kto więcej serca Ci da", "Jak zabawa to zabawa", "Klaun", "Samoloty" oraz najnowsze takie jak: "Ciebie nie ma". "Zabrałaś serce moje", "Mój plan", "Pamiętasz", "Nic nas nie łączy", "Nie udawaj świętej", "Zakochałem się w tobie", "Dawaj maleńka nie przestawaj"

Teledysk

CamaSutra

Polski zespół wykonujący muzykę disco polo.

Teledysk

Pudzian Band

Zespół "Pudzian Band" powstał w 2005r., a sprawcą całego zamieszania jest charyzmatyczny wokalista Krystian Pudzianowski.Postanowił On zawojować świat muzyczny. Początkowo związany był z muzyką "pop-rock". Kapele mogliście zobaczyć na wielu koncertach oraz w programach TV. Nowy projekt solowy z muzyką dance, profesjonalne tancerki i efekty pirotechniczne w 100 procentach wywołują pozytywne emocje wśród publiczności.

Teledysk

Akcent

Zespół Akcent powstał w 1989 roku. Założyli go: Zenon Martyniuk, występujący dotychczas w zespole Akord i Mariusz Anikiej, występujący wcześniej w zespole Centrum. W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana po prostu "Akcent 1". Znalazły się na niej pierwsze przeboje zespołu: "Chłopak z gitarą", "Dajcie mi gitarę", "Tabu tibu". W sierpniu 1991 r. obaj muzycy wyjechali do Belgii. Tam nagrali drugi album zespołu "Żegnaj mała". Wkrótce potem zespół się rozpadł. Zenon Martyniuk podjął współpracę z zespołem Crazy Boys, z którym nagrał dwie kasety: "Daleka droga" i "Mała o, o!", a następnie razem z Henrykiem Mellerem stworzył zespół Ex Akcent, który wydał 3 kasety: "Szczęśliwy czas", "Piękna niedziela" oraz "Kolędy". W tym czasie Mariusz Anikiej występował razem z Markiem Majewskim w zespole Marinero.

Teledysk

Skaner

polska grupa muzyczna nurtu disco polo. Liderem i wokalistą grupy jest Robert Sasinowski, w latach 1991-1993 gitarzysta w zespole Boys. Od 1994 roku jest liderem zespołu, kompozytorem i autorem tekstów większości piosenek. Na swoim koncie zespół ma 10 albumów, liczne przeboje i wiele nagród. Zespół piosenką Nadzieja - na melodię znanego w całym byłym ZSRR przeboju Wiesna - w 1996 wygrał Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Disco Polo w Koszalinie. Posiada dwie złote płyty i jedną platynową za album Pociąg do gwiazd. W 2000 roku teledysk do piosenki Żołnierz nominowany był do nagród Yach Film Festival. Obecnie zespół koncertuje w Polsce i za granicą.

Teledysk

Tomasz Niecik
Artysta wielowymiarowy. Jego niecodzienna osobowość przejawia się w wielu dziedzinach. Początkowo tancerz wielu komercyjnych produkcji, obecnie wokalista i twórca płyty. debiutancki album "KAWALERZY" to prawdziwy przełom w tym gatunku muzycznym. Pierwszy singel "Czarna Inez" jest obecnie przebojem i zapowiedzią świetnej płyty. Można go usłyszeć w wielu stacjach radiowych, klubach i dyskotekach.Jest chętnie granym utworem przez dj'ów w Polsce jak i zagranicą.Na jego koncertach panuje wspaniała atmosfera dobrej zabawy i humoru. Sam wkłada całe serce na scenie dla swoich odbiorców, sprawiając że czas spędzony razem z nim to niezapomniane przeżycie. Dlatego też jest tak popularny i lubiany przez widzów. Podczas jego występów można zobaczyć świetne show w wykonaniu tancerzy. Są oni nieodłączną częścią widowiska.

Teledysk

Ivan Komarenko

Kompozytor i wykonawca muzyki rozrywkowej. Sam o sobie mówi: " Nagranie piosenki "Jej czarne oczy", jej brzmienie oraz pozytywna reakcja wielu słuchających jej osób zmotywowało nas do intensywnych starań związanych z promocją zespołu. Zaczął się okres ciężkiej pracy."

Teledysk

D-Bomb

Polska grupa wokalno-taneczna reprezentująca swoją twórczością styl dance, a od 2009 roku także muzykę disco polo. 26 lutego 2013 roku po siedmiu latach przerwy ukazała się najnowsza płyta zatytułowana „Lubię kiedy”. Album ukazał się nakładem firmy fonograficznej Universal Music Polska.

Teledysk

Top One

polski zespół muzyczny wykonujący muzykę dyskotekową. Pierwszym przebojem grupy Top One była nagrana w 1989 roku przy udziale znanego realizatora nagrań Rafała Paczkowskiego i Polskiego Radia piosenka pt. „Ciao Italia”. Za sprawą tego utworu grupa zyskała popularność w całej Polsce. Współtwórcą słów do tego utworu był Janusz Kondratowicz, z którym wówczas zespół nawiązał współpracę.

Teledysk

Toples

Polska grupa muzyczna, założona w 1998 roku przez Marcina Siegieńczuka, grająca nowoczesną odmianę muzyki disco polo.

Teledysk

Cliver

W 2009 roku została wydana druga płyta p.t.: "Pokaż jak się kręcisz", zawierająca tytułową piosenkę oraz takie hity jak: "Weekend playboya" czy "Nimfomanka" i "Ogrodnik". Od 2009 roku grupa Cliver wspólpracuje z innymi zespołami, tworząc wspólnie utwory. Do duetu z zespołem MIG p.t.: "Pijemy do samego dna" został nakręcony teledysk, który cieszy się bardzo dużą popularnością.

Teledysk

Focus

Polski zespół muzyczny disco polo istniejący od 1999 roku powstały w Białymstoku. W 2004 roku ukazał się trzeci album pt. Absolutnie Ty, na którym znalazło się 10 piosenek disco polo utrzymanych w stylu dance z elementami muzyki techno i trance, w tym m.in. tytułowy utwór i dwie piosenki do których nakręcono teledyski: "Twoje ciało" i "Tydzień", oraz nowa wersja utworu "Powiedz gdzie jesteś". Na płycie zamieszczono 8 remiksów, które zostały przygotowane przez kilku podlaskich DJ'ów

Teledysk

Boys

Polski zespół muzyczny disco polo istniejący od 1991 roku. Zespół zdobył 6 platynowych płyt i 2 złote. W 1996 podczas wręczania nagród za osiągnięcia w Warszawie w klubie Tango odebrał 3 statuetki Victoria '96 w kategoriach: zespół roku, wokalista roku i płyta roku. 27 czerwca 1995 w Opolu odebrał nagrodę jako jedyna grupa disco polo.

Teledysk

Classic

Discopolowa grupa muzyczna. W 2009 roku Classic wydał płytę pt. "Wielka Kolekcja" w której były największe hity tego zespołu. W 2010 zespół wydał kolejną płytę pt. "Wszystko się zmienia". Znalazły się tam takie piosenki jak: W perły zmienić deszcz, Tutaj jest oraz Wszystko się zmienia. Za ten album otrzymali platynową płytę za sprzedaż ponad 30 tysięcy egzemplarzy.

Teledysk

Bayer Full

najstarszy i jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo). Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński. Grupa ma w swoim dorobku siedem płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 16 milionów egzemplarzy

Teledysk

Yaroo

YAROO, to pseudonim artystyczny, pod którym ukrywa się Jarosław Lackowski, lider zespołu, autor tekstów, muzyki, a także człowiek któremu w duszy gra muzyka... Artysta ten posiada wiele doświadczenia zadebiutował muzycznie na scenie w połowie lat dziewięćdziesiątych. Ma bardzo dobry kontakt z publicznością na koncertach w klubach czy małych imprezach. YAROO - obecnie występuję na terenie całej Polski koncertuje w klubach i na plenerach. Piosenka premierowa "Mam dla ciebie coś" Sł. i muz. J. Lackowski to najnowszy HIT zespołu - grany w telewizji, radio, klubach i weselach w całej Polsce!

Teledysk

Grzegorz Hyży

Polski wokalista, finalista trzeciej edycji programu X Factor, założyciel i lider zespołu Grzegorz Hyży & Band. W kwietniu 2014 roku ukazał się debiutancki singel Hyżego, „Na chwilę”, który dotarł do pierwszego miejsca polskiego zestawienia airplay. Utwór zapowiadał pierwszy album studyjny wokalisty pt. Z całych sił, którego premiera odbyła się 27 maja 2014 roku. Współautorem i współproducentem płyty został Bartosz „Tabb” Zielony.

Teledysk

Ewelina Lisowska

 polska piosenkarkaautorka tekstów i kompozytorka. Popularność przyniosły jej przeboje „Nieodporny rozum” i „W stronę słońca”. 3 sierpnia 2013 podczas gali Eska Music Awards 2013nagrodzona została w kategoriach Najlepszy hit („W stronę słońca”), Najlepszy debiut oraz Najlepszy artysta w sieci.

Teledysk

Red Lips

polski zespół muzyczny wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową. Grupa powstała w 2010 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Łukasza Lazera i piosenkarki Joanny Czarneckiej. Skład zespołu współtworzą ponadto: basista Marcin Romanowski i perkusista Robert Sopala. 22 sierpnia grupa wystąpiła w Szczecinie na Eska Music Awards 2014, do którego była nominowana w kategorii Najlepszy zespół. Podczas gali wręczono im złotą płytę za sprzedaż albumu To co nam było w nakładzie przekraczającym 15 tysięcy egzemplarzy.

Teledysk

Kasia Popowska

polska piosenkarka i autorka tekstów, której popularność przyniósł utwór „Przyjdzie taki dzień"

Teledysk

Poparzeni Kawą Trzy

Polski zespół pop rockowy założony w 2005 roku, założony przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Muzyka zespołu jest mieszaniną wielu stylów muzycznych takich jak rockpunkska. W zespole zobaczyć można między innymi Wojciecha Jagielskiego oraz Jacka Kreta. Autorem większości tekstów zespołu jest Rafał Bryndal. Wydawnictwo zawiera między innymi utwór "Byłaś dla mnie wszystkim", który osiągnął duży sukces. 31 maja 2014 roku zespół ponownie wystąpił w ramach festiwalu TOPtrendy, nominowany w konkursie Największe przeboje roku.

Teledysk

Kasia Pakosińska & Leszcze

W 2013 roku Miecznikowski odszedł z zespołu, a jego miejsce zajęła Katarzyna Pakosińska. Grupa zaczęła występować pod nazwą Kasia Pakosińska & Leszcze. Pierwszym singlem nagranym w nowym składzie została nowa wersja piosenki „Zabierz moje sukienki” z repertuaru Wandy Warskiej, a drugim – „Roześmiana”.

Teledysk

Honey

Polska piosenkarkaautorka tekstów oraz blogerka modowa. Laureatka nagrody internautów na festiwalu TOPtrendy 2011 w Sopocie oraz nagrody VIVA Comet 2012 w kategorii Debiut roku. 14 lipca 2014 oba wydane dotychczas przez piosenkarkę albumy uzyskały status złotej płyty. 23 sierpnia 2014 z utworem „Sabotaż” wokalistka wzięła udział w konkursie o Słowika Publiczności na Polsat Sopot Festival

Teledysk

Jula

Polska piosenkarka i autorka tekstów. Znana z przebojów „Za każdym razem” i „Nie zatrzymasz mnie”. Zadebiutowała albumem Na krawędzi wydanym 14 sierpnia 2012. 17 czerwca 2014 ukazał się drugi album artystki 180°W 2012 Jula została laureatką nagrody słuchaczy radia RMF Maxxx, nagrody internautów oraz nagrody publiczności na festiwalu TOPtrendy 2012 w koncercie Trendy. 2 czerwca tego samego roku z utworem „Za każdym razem” wystąpiła podczas koncertu Premier na 49. KFPP w Opolu. 20 lipca 2012 podczas gali Eska Music Awards 2012 nagrodzona została w kategoriach Najlepszy debiut oraz Najlepszy artysta ESKA.pl

Teledysk

Maja Hyży

Polska wokalistka, półfinalistka trzeciej edycji programu X Factor. 24 marca 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej QL City ukazał się debiutancki album piosenkarki zatytułowany W chmurach. W pracach nad płytą piosenkarkę wsparli Piotr Siejka,Paulina Przybysz oraz Agnieszka Burcan. Nagrania były promowane teledyskiem do utworu "Będę kochać", który wyreżyserował Michał Kwiatek. W czerwcu 2015 wzięła udział w koncercie "SuperPremier" z piosenką "Będę Kochać" na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Teledysk

Loka

Polska grupa muzyczna, założona w 2012 roku z inicjatywy Kamila Mikuły i Grzegorza Porowskiego. Muzycy grupy Loka zdecydowali o powstaniu zespołu przez internet. Wkrótce potem powstał utwór „Prawdziwe powietrze”, który uzyskał dwie nominacje do nagrody Eska Music Awards w kategoriach hit lata oraz najlepszy debiut. W maju 2012 roku grupa wystąpiła na festiwalu TOPtrendy w koncercie trendy, konkurując z takimi wokalistkami jak Mika Urbaniak,Kasia WilkHania Stach czy duetem Me Myself And I.

Teledysk

Kreuzberg

Zespół o charakterze rockowym. dziesięć piosenek, wybranych z kilkudziesięciu powstałych utworów, to kwintesencja tego co grupa chce pokazać szerokiej publiczności: nu-grunge połączony z pop-rockiem, przepełniony wspaniałą melodyką i przyjazną dla ducha harmonią.Na pierwszego singla zespół zdecydował się wypuścić przepiękną balladę zatytułowaną Drzewo nadziei, która zapowiada premierę debiutanckiego albumu. Jak mówi o piosence wokalista i autor tekstów Jurand Wójcik: „Muszę tu zacytować Franka Zappę: „mówić o muzyce to jak tańczyć o architekturze”. Muzyka po prostu mówi sama za siebie, tak jak obraz, rzeźba czy wiersz. Autor zawsze wie co ma na myśli, ale interpretację pozostawia odbiorcy. I to jest w sztuce piękne”.Przez pewien czas Nick Cave zamieszkał w tej unikatowej dzielnicy. Jest w niej jeszcze sporo wolnych loftów, w których naprawdę warto się osiedlić. Spieszmy się, bo pierwsze takty Drzewa nadziei wywołają spore nimi zainteresowanie!

 

Ewa Farna

Polska piosenkarkaautorka tekstów i kompozytorka. W lutym 2012 roku, wokalistka otrzymała trzy nagrody na Gali VIVA Comet AwardsArtystka RokuNajlepsze na VIVA-TV.PL. 24 marca 2013 roku, Farna wygrała statuetkę Kids’ Choice Awards 2013 w kategorii Najlepsza Polska Gwiazda. 4 sierpnia tegoż roku wraz z Eweliną Lisowską supportowała koncert kanadyjskiej wokalistki Nelly Furtadopodczas The Tall Ships Races 2013 w Szczecinie.

Teledysk

Margaret

Polska piosenkarkaautorka piosenek i projektantka mody. W 2013 roku ukazał się jej debiutancki singel „Thank You Very Much”, który znalazł się na 2. miejscu listy AirPlay, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych oraz zajął 41. miejsce na oficjalnej liście sprzedaży w Niemczech, 38. pozycję w Austrii i 22. miejsce we Włoszech. Piosenka była także 3. najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce w 2013 roku, za co ZPAV przyznał jej wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku.

Teledysk

Ania Wyszkoni

W 2009 roku Ania Wyszkoni wydała pierwszy album pod własnym nazwiskiem pt. "Pan i Pani", z którego pochodzą przeboje: "Czy ten pan i pani", "Z ciszą pośród czterech ścian", "Lampa i sofa", "Wiem, że jesteś tam". Płyta szybko pokryła się "złotem", następnie "platyną", by docelowo stać się "podwójnie platynowa", a każdy pochodzący z niej singiel osiągnął spory sukces medialny. Z pierwszym z nich, "Czy ten pan i pani", Ania wywalczyła Srebrną Premierę 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas tego samego festiwalu otrzymała też Nagrodę Dziennikarzy i Fotoreporterów. Dwa lata później, również na festiwalu w Opolu, Ania zdobyła najważniejszą nagrodę na polskim rynki muzycznym - Superjedynkę 2011 za Przebój Roku, którym widzowie uznali piosenkę "Wiem, że jesteś tam". Festiwal Top Trendy 2011 w Sopocie przyniósł Ani Platynową Płytę oraz 6. miejsce na liście sprzedaży płyt w Polsce.

Teledysk

Silski

polski wokalista, zwycięzca konkursu Idol w roku 2005 oraz laureat 3. nagrody koncertu Premier podczas 44. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 

Teledysk

Perfect

polski zespół rockowy, założony w 1977 roku. Największą popularnością cieszył się do rozwiązania w 1983 roku. Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: Nie płacz EwkaChcemy być sobąAle wkoło jest wesołoNiewiele ci mogę daćAutobiografia. W 1993 roku zespół reaktywował się (bez udziału współzałożyciela[1] i autora większości kompozycji Zbigniewa Hołdysa) i działa do dziś.

Teledysk

Felicjan Andrzejczak

Polski piosenkarz i muzykwokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982-1983To właśnie z nim Budka Suflera nagrała jeden ze swoich najsłynniejszych przebojów "Jolka, Jolka pamiętasz", oraz "Czas ołowiu" i "Noc komety". Płyta, którą nagrał wraz z Budką nigdy się nie ukazała, gdyż wrócił do zespołu Krzysztof Cugowskii w 1984 roku po przearanżowaniu utworów powstała płyta z Cugowskim Czas czekania, czas olśnienia

Teledysk

Łzy

Polski zespół muzyczny grający muzykę pop-rock, założony w 1996 roku w PszowieDo największych przebojów Łez należą utwory: Agnieszka już dawno...Narcyz się nazywamJestem jaka jestemOczy szeroko zamknięteGdybyś był oraz Puste słowa. Ich najpopularniejsze albumy to „W związku z samotnością” i „Nie czekaj na jutro”.

Teledysk

Liapli

polski zespół muzyczny założony przez Tomasza Lipnickiego w 2000 roku, po rozwiązaniu zespołu Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li (2000) z udziałem muzyków sesyjnych. W 2003 roku na zaproszenie Lipnickiego do grupy dołączyli perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik, z którymi w składzie nagrał m.in. albumy Pi (2004) i Bloo (2007). W 2008 roku grupa uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku rock/metal za wydawnictwo Bloo.

Teledysk

Ptaky

polski zespół rockowy, założony w Gdańsku w grudniu 2002 roku, przez Piotra Łukaszewskiego, gitarzystę grającego wcześniej m.in. w zespołach: TSA EvolutionSkawalkerIRAoraz KarmaComa.

Teledysk

Małgorzata Ostrowska

polska piosenkarka rockowaMałgorzata Ostrowska to jedna z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych postaci polskiej sceny muzycznej. Swoją karierę rozpoczynała na początku lat 80. jako wokalistka grupy Lombard z którą nagrała takie przeboje jak: "Szklana pogoda", „Droga pani z TV” czy „Taniec pingwina na szkle" . Od 1999 roku występuje już solo. Nigdy nie bała się eksperymentów, dlatego z chęcią przyjmowała oryginalne zaproszenia. W 2008 roku pojawiła się gościnnie na płycie KSU, a wcześniej nagrywała z takim wykonawcami jak: Lech Janerka, Dżem, Michał Urbaniak i Acid Drinkers. Z Lombardem zaprezentowała się m.in. na festiwalu w San Remo, z jazzową formacją Basspace nagrała płytę i koncertowała na Jazz Jamboree, w Teatrze Muzycznym w Gdyni kreowała postać Marii Magdaleny w spektaklu „Jesus Christ Superstar, a w filmie „Podróże Pana Kleksa pojawiła się jako królowa Aba śpiewając kultową już dziś „Meluzynę”.

Teledysk

WIlki

Polski zespół rockowy, a później poprockowy, założony w 1991 roku w Warszawie przez Roberta GawlińskiegoW 2002 roku w rozgłośniach radiowych pojawiła się piosenka „Baśka”. Utwór zdobył główną nagrodę na festiwalu w Opolu i stał się przebojem lata.

Teledysk

Cool Kids of Death

polska grupa muzyczna wykonująca rock alternatywny. Powstała w 2001 roku w Łodzi. Nazwa sekstetu pochodzi od tytułu piosenki brytyjskiego zespołu Saint Etienne

Teledysk

Harlem

Polska grupa rockowa, założona w 1993 roku przez wokalistę Ryszarda Wolbacha, gitarzystę Krzysztofa Jaworskiego, perkusistę Jarosława Zdankiewicza oraz basistę Wiesława Sałatę. Zespół wystąpił jako support zespołu Deep Purple na stadionie Legii w Warszawie.

Teledysk

Złe Psy

Polski zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową, założony przez gitarzystę TSAAndrzeja NowakaTwórczość zespołu zyskała zainteresowanie wytwórni muzycznej Metal Mind Productions. Debiutancki album zatytułowany Forever został wydany 21 października 2002 roku. Wydawnictwo cieszyło się uznaniem publiczności jak i krytyków muzycznych. Na przełomie 2003 i 2004 roku zespół Złe Psy ograniczył działalność koncertową w związku ze zobowiązaniami Nowaka w jego macierzystym zespole TSA. W 2006 roku uległ zmianie skład zespołu, nowym gitarzystą został Grzegorz Babisz, basistą Bartosz Szwed, natomiast perkusistą został Marek Motylski. W grudniu 2007 roku Motylskiego zastąpił znany z występów w zespole TSAMarek Kapłon. Rok później w odnowionym składzie zespół dał szereg koncertów w Polsce.

Teledysk

Mr. Pollack

Polski zespół rockowy. Współpracowali z angielskim zespołem Real Deal podróżując po świecie. Owocem tej współpracy był album z roku 2000 Air On 6 Strings zawierający przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki poważnej takich jak: BeethovenMozartBachRimski-Korsakow. W 2011 Grzegorz Polak znalazł się w pierwszej trójce najlepszych perkusistów w Dubaju w konkursie "Drum Off 2011" organizowanym przez Melody House Musical Instruments LLC.

Teledysk

Püdelsi

polski zespół rockowy założony w 1985 roku.

Teledysk

Pustki

Polski zespół muzyczny powstały w 1999 roku w Ostrówku. 23 października 2009 ukazała się piąta płyta zespołu, zatytułowana "Kalambury". Na płycie tej Pustki jako tekstów użyły wierszy polskich poetów, takich jak Stanisław WyspiańskiWładysław BroniewskiBolesław Leśmian czy Julian Tuwim. Zespół ponownie nominowany został do nagrody Paszportu Polityki, a także w grudniu 2009 otrzymał specjalne wyróżnienie od miasta Toruń - nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego. W lutym 2010 zespół zarejestrował materiał na pierwszy koncertowy album DVD - występ odbył się w ramach Najmniejszego Koncertu Świata w studiu nagraniowym Alvernia Studios w Nieporazie koło Krakowa. DVD ukazało się 29 października 2010, a promuje je nowa piosenka "Lugola", do której powstał teledysk wyreżyserowany przez Przemysława Wojcieszka.

Teledysk

NO! NO! NO!

Polska grupa muzyczna wykonująca rock alternatywny. Grupa powstała z inicjatywy muzyków znanych z występów w grupie Myslovitz Przemysława Myszora i Wojciecha Powagi oraz instrumentalisty i wokalisty Tomasza Makowieckiego. Muzycy zadebiutowali koncertem na rozdaniu nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyków w 2008 roku. W lipcu 2010 roku pochodząca z debiutanckiej płyty kompozycja "Doskonały pomysł" została nominowana do nagrody Superjedynki w kategorii "Przebój Roku". Jednakże formacja odmówiła udziału w plebiscycie.

Teledysk

The Cuts

The Cuts tworzy muzykę electro z domieszką gitarowego indie-rocka. Prawdziwe narodziny The Cuts zespół datuje na styczeń 2008 roku, kiedy grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records. Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem ich debiutanckiej, polsko-angielskiej płyty "Syreny nad miastem" 3 marca 2009 roku. Najbardziej rozpoznawalne piosenki The Cuts to: “Pokój na jedną noc”, “Kochać cię chcę”, “Smutna dziewczyna” i “Anastazja”.

Teledysk

Emigranci

 polski zespół rockowy, założony w 1989 roku przez gitarzystę Edmunda Stasiakabasistę Roberta Jaszewskiego i perkusistę Piotra Szkudelskiego. Skład grupy uzupełnił wokalista Paweł Kukiz. Początkowo muzycy planowali nagranie tylko jednego utworu – "Na falochronie" (1990). Ponieważ jednak piosenka okazała się przebojem, zespół postanowił kontynuować działalność. W tym czasie grupa wydała dwa albumy: Rosja i Ameryka (1992) oraz – w zmienionym składzie, bez Kukiza i Szkudelskiego – Mówię do ciebie.

Teledysk

Golden Life

Polski zespół muzyczny założony w Gdańsku w 1988Zespół porusza się w różnych stylach, od rockapopurapu do country. Dwa utwory grupy: Wszystko to co mam i 24.11.94 (singel poświęcony ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej 24 listopada 1994) dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego. Zespół jest zaliczany do kręgu Gdańskiej Sceny Alternatywnej.

Teledysk

Dżem

polski zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa, który w 1973 roku założyli bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. W grudniu 1973 roku do zespołu dołączył wokalista Ryszard Riedel, a następnie w 1978 roku – gitarzysta Jerzy Styczyński. W latach 1973-1979 działalność formacji była bardzo nieregularna i aż do 1980 roku miała status amatorski. Po występach na kilkunastu festiwalach w Polsce, w tym debiut na festiwalu w Jarocinie, oraz zagranicznej trasie koncertowej 1985 roku ukazał się debiutancki album studyjny – Cegła, który uznawany jest za jeden z najważniejszych albumów zespołu oraz historii polskiego rocka. Rok później wydany został koncertowy album Absolutely Live nagrany podczas koncertu w teatrze STU w Krakowie.

Teledysk

Closterkeller

polska grupa muzyczna wykonująca rock gotycki. Powstała 1 stycznia 1988 roku w Warszawie z inicjatywy muzyków Przemysława Guryna, Jacka Skiruchy i wokalistki Anji Orthodox. Mimo wielokrotnych zmian składu wypracowała własne łatwo rozpoznawalne brzmienie z charakterystycznym głosem wokalistki i liderki grupy Anji Orthodox, która jest obecnie jedynym członkiem z pierwszego składu zespołu, występującym w niej nieprzerwanie od dwudziestu lat. Sama grupa zaś jest zaliczana do prekursorów gatunku gotyckiego i klimatycznego rocka w Polsce, zawierając w swej muzyce wpływy stylów new oraz cold wave a nawetmetalu. Do inspiracji dokonaniami zespołu Closterkeller przyznawały się m.in. takie grupy jak DelightMoonlightArtrosis oraz wiele innych.

Teledysk

Neuronia

Polski zespół grający alternatywny metal, powstały w grudniu 2003 roku w Warszawie. Zespół Neuronia został założony w grudniu 2003 roku. Początek twórczości to luźne jam-sessions dwóch przyjaciół - Michała "Miśka" Rogali i Łukasza "Chiefa" Szewczyka. Już podczas pierwszych wspólnych prób w dwuosobowym składzie zespół odnalazł własny styl, szeroko czerpiąc zarówno z klasycznego rocka, jak i rock'n'rolla oraz metalu.

Teledysk

Feel

polski zespół popowy założony w Katowicach w 2005 roku przez wokalistę Piotra Kupichę. Grupę uzupełniają klawiszowiec Łukasz Kożuch, basista Michał Nowak oraz perkusista Michał Opaliński. Feel zdobył wiele nagród muzycznych, w tym FryderykiTelekamery oraz SuperjedynkiW sierpniu 2007 roku wzięli udział w konkursie Przebojem na Antenę, jako reprezentanci Polskiego Radia Katowice, który odbywał się corocznie w Hajnówce. Wystąpili z piosenką "A gdy jest już ciemno", dzięki której zajęli drugie miejsce i otrzymali nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego. Pierwszy album Feel ukazał się 26 października osiągając tego samego dnia status złotej płyty oraz debiutując na pierwszym miejscu listy OLiS. W dniu premiery w warszawskim Traffic Clubie zorganizowano także spotkanie z zespołem, podczas którego odbył się krótki występ. Pod koniec października premierę miał również drugi singiel z płyty, "No pokaż na co cię stać"

Teledysk

Snowman

Polski zespół muzyki alternatywnej. Poznański zespół powstał pod koniec 2002 r.z inicjatywy Adama Brzozowskiego i Michała Kowalonka. Oprócz rocka alternatywnego muzykę, którą tworzy, grupa nazywa „melodramatyczną piosenką popularną”. Są laureatami przeglądu zespołów niezależnych „Młode Wilki”.

Teledysk

C7

C7 Band - Rockowy zespół z Działdowa (Warmińsko-Mazurskie) istniejący od roku 2009. Klasyka hard-rocka przenikająca się z gatunkami pokrewnymi, najczęściej szeroko pojętego bluesa, dające brzmienie pełne energii i bluesowego ducha. Muzycy najczęściej inspirują się ikonami muzyki bluesowej i rockowej, nie ograniczając się przy tym w żaden sposób jeśli chodzi o autorskie aranżacje i nie baczą na wyznaczone trendy popkultury. C7 Band miało przyjemność supportować wielu znanych wykonawców, oraz zaprezentować się w ogólnopolskich mediach, na przykład w programie Kuźnia Talentów w TVP3 Warszawa. Utwór "Moment" został zamieszczony na muzycznej kompilacji Muzyczna Warmia i Mazury, która doczekała się premiery w kilkunastu rozgłośniach radiowych. Na początku 2011 (ponownie w styczniu 2013) C7 Band zagrał koncert na żywo na antenie Radia Olsztyn w ramach koncertowych audycji "Koncertowe Mazury". Jeszcze w tym samym roku wokalista Jakub Zajączkowski wziął udział w programie "Szansa na Sukces", po raz pierwszy w odcinku z zespołem "Dżem", w utworze "Partyzant". Okazało się jednak że to nie koniec przygody frontmana C7 w tym programie, gdyż został zaproszony po raz drugi do odcinka z zespołem DeMono, w którym zwyciężył utworem "Może to o nas".

Teledysk

Krusher

Zespół Krusher debiutował w roku 2008 albumem Forward. W tym samym roku zostało zarejestrowane koncertowe DVD Live 2008! Koncert ten zgromadził pół tysięczną rzeszę Fanów muzyki rockowej. Utwory zespołu były emitowane w kilkudziesięciu rozgłośniach radiowych w Polsce i za granicą. Muzyka Krusher to połączenie Hard Rocka i Rock'n'Rolla, co bardzo dobrze sprawdza się na koncertach. Obecnie zespół promuje nowy album MetaLOA i przygotowuje sie do trasy koncertowej, która swym zasięgiem obejmie Polskę, Słowację, Czechy, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosje i Finlandię. W ramach promocji płyty MetaLOA Krusher wypuścił debiutancki teledysk do numeru o tej samej nazwie.

Teledysk

Ciryam

polska grupa muzyczna grająca rock / rock progresywny / metal progresywnyNarodziny zespołu, pierwsze próby dzwięku to druga połowa 1999 roku. Zespół założył Robert Węgrzyn (gitarzysta, tekściarz, menadżer, krytyk muzyczny, recenzent). Końcem września 2001 r.zespół nagrał swoją pierwszą płytę demo zatytułowaną ” …modlitwa”. Jeszcze w tym samym roku ( październik 2002), nagrywa drugą płytę demo zatytułowaną ” …. the prayer”, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych studii w Polsce – białostockim studiu HERTZ. Ów materiał to anglojęzyczna wersja. Pojawiąją się pierwsze poważne propozycje.

Teledysk

Zdalnie Sterowani

Zespół powstał w Warszawie w 2010r. Muzyka i polskie teksty grupy są przewrotnym manifestem niezależności i kontestacją rzeczywistości. Traktują o uczuciach i emocjach, samotności współczesnego człowieka, braku przystosowania we wciąż kurczącym się kulturowo i społecznie świecie. Twórczość Zdalnie Sterowanych to muzyka zdecydowanie gitarowa. Sekcja rytmiczna swobodnie przechodzi w elektroniczny puls, tworząc mieszankę rockowej alternatywy z pierwiastkiem elektroniki. Słyszymy tutaj wpływy rocka, brit popu, muzyki alternatywnej i elektronicznej, drobne elementy reggae, hip-hop i funky. Zespół niewątpliwie idzie ze współczesnym nurtem eksperymentowania. Gry muzyki na żywo, łącząc czynnik ludzki z automatem. Nieustannie dochodzi do wzajemnego przenikania się ekspresji i energii w melodyjny, spokojny trans. Pod okiem producenta Janka Benedeka (T.Love), w studiu nagrań Johnny’s Sound powstał materiał na debiutancki album “Konfiguracje”. Rockowa alternatywa z pierwiastkiem psychodelicznej elektroniki. Męski skład z kobiecym akcentem. Sceptyczni realiści otwarci na sukces.

Teledysk

Muchy

polska grupa muzyczna wykonująca rock. Powstała w 2004 roku w PoznaniuGrupa została założona w Poznaniu w 2004 roku przez Michała Wiraszkę, Piotra Maciejewskiego i Szymona Waliszewskiego. Jej członkowie przyznają się do inspiracji takimi wykonawcami, jak: The SmithsThe Velvet UndergroundModest MouseGuided by Voices czy Republika. W 2005 roku na składance Tribute to Partia ukazał się cover utworu "Nieprzytomna z bólu". Był to pierwszy zarejestrowany w studiu materiał grupy. Zespół został obwołany odkryciem roku 2006 przez miesięcznik Machina i Program 3 Polskiego Radia. Pierwszy singel zespołu pt. Miasto doznań osiągnął w maju 2007 r. 7. miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Teledysk

Krzysztof "Jary" Jaryczewski - Jary OZ

Polski muzyk rockowy, kompozytor, autor tekstów, założyciel, lider i pierwszy wokalista zespołu Oddział Zamknięty, obecnie stojący na czele zespołu Jary OZ.

Teledysk

Sarsa

SARSA Markiewicz – autorka muzyki i tekstów, grająca na pianinie i ukulele, laureatka wielu konkursów muzycznych w tym, dwukrotnie Skoda Auto Muzyka, Bałtyk Festiwal, Niemen non stop. Udział w wielu projektach muzycznych pozwolił jej wykształcić indywidualny styl szlachetnego, tanecznego popu. Sarsa wywodzi się z muzyki alternatywnej - zaczynała z zespołem grającym alternatywnego rocka:FLUKTUA, potem grała ze składem Sarsa Parilla. Angażowała się również w projekty muzyczne: TakloopNie, czy duety z Krzysztofem Kiljańskim i zespołem Ostprausters, z kolei we współpracy polsko-fińskiej stworzyła nagrodzony przez radiową Trójkę utwór: Emma nuci Organic. Już pracuje nad swoją debiutancką solową płytą. Wiemy, że Sarsa pragnie połączyć na tej płycie swoje alternatywne korzenie z komercją. Już dziś porównywana jest jej droga muzyczna i charakterystyka do takich wokalistek jak Sia, Tove lo.

Teledysk

Mesajah

 polski wokalista reggae, dancehall, raggamuffin. We wrześniu 2008 ukazał się debiutancki, solowy album artysty Ludzie prości wydany nakładem wytwórni Pink Crow Records[2] oraz promowany singlem Każdego dnia. W grudniu 2008 roku Mesajah oświadczył, że wycofuje zgłoszenie płyty do nagród Fryderyki ze względu na zakwalifikowanie albumu do kategorii „etno/folk”. W lutym 2012 ukazała się druga płyta wokalisty zatytułowana Jestem stąd. Teksty utworów zawartych na płycie stanowią komentarz społeczny Mesajah’a – są to czasem krytyczne, a czasem pozytywne opinie dotyczące świata i relacji międzyludzkich.

Teledysk

Jafia

polska grupa reggae, powstała w 1994 w Pile[2]. W latach 1994-2014 grupa działała pod nazwą Jafia Namuel. Jafia Namuel grali wiele koncertów w Polsce (ok. 120 rocznie), a także zagrali ok. 40 koncertów w Niemczech, Holandii, Belgii i Francji. Wystąpili na kilku festiwalach, m.in. Song of Songs Festiwal w Toruniu, Folk Fiesta, Przystanek Woodstock w Żarach. Zespół nagrał także wspólnie z Voo Voo hymn WOŚP pt. Karnawał - pozytywne myślenie.

Teledysk

Szymon Wydra & Carpe Diem

Polski zespół pop rockowy założony w 1992 roku w Radomiu przez wokalistę i lidera Szymona WydręW latach 1992-2000 zespół wystąpił na licznych festiwalach i przeglądach regionalnych i ogólnopolskich zdobywając tam nagrody i wyróżnienia. W 2000 roku krytycy Gazety Wyborczej zaliczyli zespół do dwudziestu najlepiej zapowiadających się wykonawców na polskiej scenie muzycznej.

Teledysk

The Plodders

niezwykła kreacja muzyczna szyta na miarę.Zespół składający się z zawodowych muzyków klasycznych. The Plodders łamią stereotypy, zręcznie przenoszą klasykę do popkultury. Są antidotum dla jednorodnej komercji na rynku muzycznym. Na początku 2012 roku w Bielsku Białej, wirtuozi postanowili zrobić muzyczną rewolucję i wykreować nową jakość na polskiej i światowej scenie muzycznej. Stworzyli nieprzeciętną metamorfozę instrumentów klasycznych, w których skrzypce (Jacek Dzwonowski) przejmują rolę gitary, wiolonczela (Grzegorz Stanienda) nabiera basowego zacięcia a instrumenty klawiszowe (Sebastian Thiel) wypełniają przestrzeń między nimi. Powera nowatorskiemu brzmieniu dodaje charyzmatyczny wokal Marty Świątek, a funkowej energii, perkusja Jarka Grzybowskiego. The Plodders wprowadzają nową jakość i spojrzenie na instrumenty klasyczne. W bardzo umiejętny sposób adaptując to co znane sprzed lat do teraźniejszości. Przelewają uczucia i pasję na swoje instrumenty zamieniając emocje w dźwięki. Stali się alternatywą dla panującej komercji na obecnym rynku muzycznym.

Teledysk

Vintage

Zespół VINTAGE powstał na początku 2005 roku z inicjatywy Krzysztofa Wałeckiego – charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, współpracującego niegdyś z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1995 – 2000r). Vintage to klasyczne rockowe trio. Na gitarze basowej gra Michał Borowiak a na perkusji Paweł Szafraniec. Dotychczasowy dorobek zespołu to dwa albumy. Płyta „Vintage No 1” (2007r – 11 utworów) a wraz z nią  dwa teledyski („Smutny” oraz „Tak Jak Motyl”), które do tej pory pojawiają się w stacjach telewizyjnych TV4 i POLSAT 2. W roku 2009 zespół stał się zwycięzcą pierwszej edycji festiwalu ANTYFEST im. Janusza „Kosy” Kosińskiego, organizowanego przez jedną z najlepszych rockowych stacji radiowych ANTYRADIO. Druga płyta „WIELKI ZEN”(10 utworów), wydana została w 2011 roku.
Obecnie Vintage pracuje przy nagraniach kolejnych utworów na nową, trzecią płytę, nie rezygnując jednak z grania swoich żywiołowych koncertów emanujących rock&rollową energią i doskonałym kontaktem z publicznością. Sami o sobie mówią że "koncerty to nasz sposób na życie, dosłownie i w przenośni".  Lider zespołu Vintage Krzysztof Wałecki jest oficjalnym endorserem gitar marki Vintage. 

Teledysk

Gasz

GASZ jest rockowym kobiecym zespołem z Warszawy. Przygotujcie się na 100% rock’n’rolla na obcasach!

Teledysk

De Press

De Press – grupa muzyczna założona w roku 1980 przez Andrzeja Dziubka (w Norwegii znanego jako Andrej Nebb), Jorna Kristensena i Ole Snortheima. Zespół łączy punk rocka z melodiami spod Tatr. Debiutancka płyta Block to block uzyskała po latach tytuł najlepszego rockowego albumu wydanego w Norwegii.

Teledysk

Gienek Loska Band

35 – letni Gienek Loska w swojej muzyce łączy elementy muzyki rockowej z lat 60. i 70., bluesowej szczerości z niebanalnymi tekstami. Jego koncerty przez wielu są porównywalne do klimatów towarzyszących koncertom południowo amerykańskich muzyków; artysta, który tworzy porywające i niepowtarzalne widowisko. Przez wiele lat wokalista krakowskiej formacji Seven B, która na swoim koncie miała trzy płyty CD, trasy koncertowe po całej Europie, a także – jako jedyny polski zespół – zakwalifikowała się do listy przebojów południowo-amerykańskiej rozgłośni radiowej. Od kilku lat lider zespołu Gienek Loska Band, z którym koncertuje po całym kraju, a także muzyk sesyjny mający na koncie współpracę m.in. z Alkiem Mrożkiem (muzyk Dwa plus Jeden; Porter Band; Recydywa. Gienek Loska jest laureatem “Szansy na Sukces”, a także programu “Mam Talent”.

Teledysk

Oberschlesien

Dzięki Oberschlesien mocny i czysty przekaz zawarty w słowach i dźwiękach, wprost z serca Górnego Śląska trafił do słuchaczy w całej Polsce. Projekt tworzy szóstka doświadczonych muzyków, którzy pragną pokazać śląską tożsamość w nowym świetle. Zainspirowani formacją Rammstein, która śpiewając po niemiecku z hukiem podbiła świat, sięgają po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami, śpiewanymi po śląsku. Efektem są szczere, głębokie piosenki o radości życia, rozstaniach i powrotach, kobietach, motocyklach, wódzie i przede wszystkim o życiu tu – na Górnym Śląsku (członkowie grupy pochodzą z Piekar Śląskich, Bytomia i Sośnicy).

Teledysk

Tabu

Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrali prawie pół tysiąca koncertów, wygrali najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrali 3 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy Punky Reggae Live. Najnowszy album Endorfina został wydany w tym roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Zyskał również wiele przychylnych opinii wśród dziennikarzy muzycznych. Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie u nich również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.

Teledysk

Leniwiec

Leniwiec gra melodyjną, czadową mieszankę punk-rocka, reggae i ska wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

Teledysk

Róże Europy

Zyskał popularność w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i początku lat dziewięćdziesiątych. Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt – wokalista i autor tekstów, który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Grupa często zmieniała skład, współtworzyli ją m.in. kolejni gitarzyści i zarazem kompozytorzy: Artur Orzech (obecnie dziennikarz i prezenter), Michał Grymuza, Grzegorz K. Witkowski (dziennikarz czasopism Tylko Rock i Teraz Rock, kompozytor Rock’n’Rollowców) oraz Sławomir Wysocki. Za oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można przyjąć występ na Festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Trzy lata później ukazała się debiutancka płyta Stańcie przed lustrami. Ten i kolejne albumy przyniosły zespołowi popularność za sprawą takich utworów jak: Stańcie przed lustrami, Mamy dla was kamienie, Rock’n’rollowcy czy Radio Młodych Bandytów.

Teledysk</>

Video

Zespół VIDEO istnieje od 2007 roku i ma na swoim koncie dwie płyty: “Video Gra” z przebojami: “Bella”, “Idę na plażę” czy duetem z Anią Wyszkoni “Soft” oraz „Nie obchodzi nas rock”, z którego pochodzą najnowsze hity: „Papieros”, „Środa Czwartek” i „Szminki róż”. W 2011 roku VIDEO otrzymało nagrodę Eska Music Awards w kategorii Zespół Roku – Polska.

Teledysk

Elektryczne Gitary

Elektryczne Gitary – polski zespół rockowy, utworzony w 1989 roku przez Rafała Kwaśniewskiego, Piotra Łojka i Kubę Sienkiewicza.Głównym założeniem zespołu jest wykonywanie piosenki autorskiej w oprawie rockowej. Autorem większości repertuaru jest Kuba Sienkiewicz. Zespół ten zdobył duży rozgłos i do 2009 roku sprzedał ponad 1,5 mln oryginalnych płyt.Zespół od początku słynął ze specyficznego poczucia humoru i przewrotnej autoironii. Sam Jakub Sienkiewicz nigdy nie ukrywał, że nie traktuje stylistyki rockowej zbyt poważnie. W czasie koncertu staram się uzyskać jak największą karykaturę tego, co robię. Frazy na gitarze wycinam tak, żeby one same z siebie się naśmiewały. Praktycznie wiele może się zdarzyć i to są bardziej happeningi niż klasyczne koncerty rockowe.

Teledysk

Lombard

Zespół Lombard istnieje na rynku muzycznym od 1981 roku, nagrał wiele płyt, na każdej z nich znajdują się dobrze znane i lubiane przeboje, zagrał tysiące koncertów, gromadząc na nich rzesze fanów. Liderem Lombardu jest Grzegorz Stróżniak, kompozytor wszystkich największych przebojów i większości utworów zespołu. Lombard powstał w Poznaniu, a jego korzenie sięgają formacji Vist, utworzonej przez absolwentów Studia Sztuki Estradowej – Małgorzatę Ostrowską, Wandę Kwietniewską, Grzegorza Stróżniaka i Andrzeja Sobolewskiego. W pierwszym składzie grupy – oprócz Ostrowskiej, Kwietniewskiej i Stróżniaka – znaleźli się Maciej Szymański, Jaremi Sajkowski, Maurycy Przybyłowicz i Krzysztof Kuźniak. Po nagraniu pierwszej płyty i wielu przetasowaniach personalnych w 1982 roku ustalił się skład zespołu, z Małgorzatą Ostrowską jako wokalistką.

Teledysk

Maanam

Historii zespołu Maanam nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół, który od lat 80-tych utrzymywał się na szczytach list przebojów do roku 2008 gdy zawiesił swą działalność. W 2010 roku Marek Jackowski odnowił kontakty z Pawłem Markowskim (perkusja), Bogdanem Kowalewskim (bas) i Ryszardem Olesińskim (gitara), muzykami z pierwszego i złotego okresu zespołu Maanam. Są to muzycy, którzy przez prawie ćwierć wieku byli odpowiedzialni za stworzenie.

Teledysk

Jeden Osiem L

Zespół powstał w 1998 roku w Płocku z inicjatywy raperów Siwego i Łukasza. Obecnie w jego skład wchodzą 2 osoby: Łukasz (teksty, wokal) oraz Toffson (producent wszystkich dotychczasowych nagrań zepołu). W 2003 roku zespół wydal swój pierwszy album zatytułowany “Wideoteka”. Znalazły się na nim takie przeboje jak: “Jak Zapomnieć”, “Czasem Tak Bywa”, czy “Powodzenia”. Album w niedługim czasie sprzedał się w nakładzie 70 tys sztuk i uzyskał status Złotej Płyty. W przeprowadzonych w połowie 2004 roku wśród rodzimych internautów badaniach okazało się, iż Jeden Osiem L to zdecydowanie najpopularniejszy polski wykonawca roku.W 2005 roku zespół otrzymał ofertę wydawnicza i podpisał kontrakt z  Universal Music Polska. W kwietniu tego samego roku ukazał się drugi krążek zespołu zatytułowany “Słuchowisko”.  Znalazły się na nim takie hity jak: “Pytam Kiedy”, który został nominowany do konkursu Premier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, czy “Smak Zwycięstwa”, z którym zespół wystąpił podczas konkursu “Superjedynek” w 2006 roku w kategorii Najlepszy Zespół Hiphopowy. W 2007 roku na rynku ukazała się kolejna, 3 już płyta grupy zatytułowana “Nowy Folder”. Płytę nagraną w 3 osobowym składzie tj, Łukasz, Paczkoś i Toffson, promował singiel “Kilka Chwil” z gościnnym udziałem Joanny Bicz. Utwór ten bardzo szybko zdominował wszystkie listy przebojów i przez okres 2 miesięcy był najczęściej granym polskim utworem w rozgłośniach radiowych. Krążek ten pokazał również nowe oblicze zespołu- mniej hiphopowe. w 2008 roku z zespołem pożegnał się Paczkoś.

Teledysk

Mezo

acek Mezo Mejer – raper, autor tekstów – od ponad 10 lat jeden z najpopularniejszych artystów na polskiej scenie muzycznej. Twórca takich hitów jak WAŻNE , SACRUM  czy ostatnio KRYZYSZdobywca wielu prestiżowych nagród w tym Srebrnej Premiery na festiwalu w Opolu, Superjedynki, Viva Comet czy wielokrotnie Eska Music Awards. Jego teksty skoncentrowane są na przekazie. Pisze zarówno motywacyjne i zaangażowane społecznie utwory, jak i refleksyjne i rozrywkowe numery.

Verba

Verba – polski zespół muzyczny pochodzący z Piły, którego początki sięgają 1997. Powstał z grupy Squad Centralny. Początkowo Bartas i Ignac reprezentowali różne style muzyczne (t.j. house, elektro i jungle, z elementami popu). Produkcją muzyczną zajął się głównie Bartas. Teksty pisał najpierw Ignac, później obaj. Powoli jednak pop stawał się cechą dominującą ich utworów.

Teledysk

Kaliber 44

Wiele lat musieliśmy czekać, nim członkowie Kalibra 44 postanowili wrócić na wspólną scenę pod tym szyldem. Reaktywacja się dokonuje, czego dowodem są klubowe koncerty i praca nad nowym krążkiem, który światło dzienne ujrzeć ma za rok. Kaliber 44 to grupa uznawana, nie tylko przez fanów hip-hopu, za legendarną. Użycie w stosunku do niej określenia „fenomenalna” też nie będzie żadną przesadą, biorąc pod uwagę to, czego dokonali na krajowym rynku. Ich debiutancki krążek, wydana w 1996 roku „Księga tajemnicza. Prolog”, uznawana jest za jeden z najlepszych albumów w historii polskiej muzyki. Kolejny album – „W 63 minuty dookoła świata” – tylko potwierdził znaczenie Kalibra 44 dla rodzimego hip-hopu, a w 2000 roku do sprzedaży trafił trzeci i jak dotąd ostatni krążek składu, „3:44”. Rok 2003 okazał się przełomowy, bo właśnie wtedy zapadła decyzja o zawieszeniu działalności Kalibra. Fani długo wyczekiwali wiadomości o reaktywacji grupy, zresztą muzycy kilka razy pojawili się razem na scenie, dając im właśnie takie nadzieje. Decyzja o wznowieniu działalności zapadła jednak dopiero w tym roku, po 10 latach przerwy, a impulsem do jej podjęcia okazało się zaproszenie na jeden z najważniejszych festiwali, Heineken Open’er Festival, podczas którego wszyscy przekonali się, że Kaliber wciąż jest w formie i wciąż porusza.

Teledysk

Metrowy

Pierwsze kroki stawiane przez Metrowego wyglądały dość standardowo. Blokowa, osiedlowa piwnica dostosowana w miarę możliwości do wspólnego nagrywania ze znajomymi. W roku 2001 Metrowego poznał z Grubsonem ich wspólny znajomy. Od tego czasu studio nagrań, prób i miejsce pracy przeniosło się do domowej szafy Grubsona. To tam powstawały ich pierwsze wspólne numery, a także ich solowe debiuty. Tam też nagrana została płyta 3ODY Kru. Wspólne trasy koncertowe, próby i liczni artyści, z którymi miał okazję prze ten czas nagrywać Metrowy, a także praca nad takimi albumami jak: „Parchastyczny mikstejp”, „Diss na rząd” , „Naturalna Moc Słowa”, „Grube Jointy1” i „Grube Jointy2” ugruntowała jego pozycję na polskiej scenie muzycznej nurtu hip-hop. Metrowy udzielił się także wokalnie w wielu projektach, m.in.: składanka MaxFlo „podaj Dalej”, „MaxFlo Sampler”, „Who? Ja W To Wbijom” (tutaj także jako wydawca), DonGuralesko „Inwazja Porywaczy Ciał”, Skorup „Droga Watażki” i „Etos Kowboja”. Od sierpnia 2010 roku prowadzi Wytwórnię Muzyczną Protest Song. Wcześniej była ona pod skrzydłami organizacji społecznej Wolne Konopie. Uznano jednak, że jej prowadzeniem powinna zająć się osoba, która jest ściśle, od wielu lat związana z branżą muzyczną, i która będzie miała nowe pomysły na rozwój tej marki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już 4go lutego 2011 roku ukazała się bowiem debiutancka płyta śląskiego nawijacza HK Rufijoka „Who? Ja W To Wbijom”. Pieczę nad całością projektu objął Metrowy. Niewątpliwie był to projekt trudny i ryzykowny. Próba przekonania odbiorców, słuchaczy do zaakceptowania śląskiej gwary, którą posługuje się HK Rufijok okazała się jednak nad wyraz skuteczna. Projekt bardzo dobrze przyjął się zarówno na Śląsku jak i poza nim. Ciekawe bity i doskonali goście na płycie sprawiają, że płyta robi się bardziej uniwersalna i dzięki temu znalazła swoich odbiorców w całym kraju.

Teledysk

Pezet

Pezet, właściwie Jan Paweł Kapliński – polski raper i osobowość telewizyjna, a także przedsiębiorca. Kapliński występuje, początkowo wraz z zespołem Płomień 81, który założył ze szkolnym kolegą Marcinem Doneszem (znanym pod pseudonimem Onar). Wraz z zespołem do 2005 r. nagrał trzy albumy zatytułowane Na zawsze będzie płonął, Nasze dni  i Historie z sąsiedztwa. W 2002 r. nakładem Konkret Promo ukazał się pierwszy album solowy Pezeta zatytułowany Muzyka klasyczna. Kapliński współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Tede, Eldo, Fokus,Rahim, Kali, Pjus, Stasiak, TenTypMes, Dizkret, Sidney Polak, Paresłów, Pelson, Endefis, Pih, Ero, Ash, Fenomen, Lilu, O.S.T.R., Nowator, Eis, WdoWa. Za wydany w 2004 roku album Muzyka poważna, zrealizowany z Mikołajem “Noonem” Bugajakiem uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP / R & B. Kolejną nominację Kapliński otrzymał za solowy album pt. Muzyka rozrywkowa (2007). Był prezenterem programu Rap Fura emitowanego na antenie stacji telewizyjnej VIVA.

Teledysk

Grupa Operacyjna

Początki pomysłu pod nazwą „Grupa Operacyjna” sięgają 1996, kiedy to dzisiejszy producent duetu – Ziemowit – założył swój pierwszy zespół. Projekt szybko upadł, ale marzenia przetrwały. W 2000 roku Ziemowit poznał Mieszka, który nagrywał swoje solowe utwory pod pseudonimem Fox. W 2001 roku chłopaki postanowili stworzyć zespół i szukając nazwy sięgnęli po dawny pomysł Ziemowita. Tak powstała dzisiejsza Grupa Operacyjna. Debiutancki album pt. „Terapia szokowa” wydali w 2005 roku. Najbardziej znany utwór z tej płyty to piosenka pt. „III Wojna Światowa”. Jednak prawdziwy sukces i rozpoznawalność zapewniły duetowi piosenki z wydanego w 2007 roku albumu „Ostry dyżur”. Piosenki takie jak „Nie będzie niczego”, „Bądź sobą” i „Świr” stały się ogólnopolskimi przebojami. Nie bez znaczenia dla popularności zespołu były pomysłowe teledyski, reżyserowane przez samego Ziemowita. Poświęcenie dla walki z absurdami rzeczywistości i bezpośredniość przekazu tekstów Mieszka z czasem wpędziło go w kłopoty. We wrześniu 2007 roku Mieszko został pozwany do sądu przez wokalistkę Dodę, która zarzuciła mu, że poświęcona jej piosenka „Podobne przypadki” przyczynia się do utraty jej czci i dobrego imienia. Proces, został wygrany przez Mieszka w listopadzie 2009.

 

O.S.T.R.

Muzyk, raper, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i laureat kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. Własne próby z Hiphopem rozpoczął w wieku 12 lat – wtedy jeszcze przy pomocy domowego radiomagnetofonu “Kasprzak”. Pierwsze poważne kroki stawiał w ramach łódzkich grup BDC, LWC i Obóz TA. w późniejszym okresie O.S.T.R. działał już solo. O.S.T.R. jest niezwykle żywiołowy na koncertach, nie ogranicza się do sztywnego repertuaru. Ma powszechną opinię najlepszego polskiego freestyle’owca. w lutym 2001 podpisał umowę z Asfalt Records na wydanie debiutanckiej płyty “Masz to jak w banku”. Płyta okrzyknięta została odkryciem i spotkała się z samymi pozytywnymi ocenami (cztery i pół płyty w miesięczniku “Klan”). w kwietniu 2002 r. Asfalt Records wydało zrealizowany w domowych warunkach zbiór nagrań freestyle Ostrego pod tytułem “30 minut z życia”. Oficjalne wydanie tego materiału utwierdziło pozycję O.S.T.R. jako najlepszego freestyle’owca w Polsce. Nakład nigdy nie był wznawiany i dzisiaj płyta ta osiąga astronomiczne ceny na aukcjach internetowych. O.S.T.R. szybko okazał się najbardziej płodnym artystycznie wykonawcą na scenie, do dzisiaj (wszystkie nakładem Asfalt Records) ukazały się następujące albumy: “Tabasko” (2002), podwójny “Jazz w wolnych chwilach” (2003), “Jazzurekcja” (2004), POE “Szum rodzi hałas” (wspólny projekt z producentem Emade, 2005), “7” (2006) i ostatni album: “HollyŁódź” (2007), który otrzymał w kwietniu b.r. status Złotej Płyty. Jest to pierwsza Złota Płyta w 9 letniej historii Asfalt Records.

Teledysk

Peja

Peja (Ryszard Waldemar Andrzejewski), znany również jako Onomato, Onomatopeja, Rychu Peja SoLUfka, Charlie P – polski raper, autor tekstów i producent muzyczny. Pomysłodawca grupy muzycznej Ski Skład, w której występował w latach 2000-2004 oraz Slums Attack, powstałej w 1993 roku. Laureat Fryderyka, nagrody polskiego przemysłu fonograficznego w 2002 roku za wydawnictwo Na legalu? Właściciel wytwórni muzycznej RPS Enterteyment. Andrzejewski współpracował z takimi wykonawcami jak: Bolec, Pih, Wiśnix, Medi Top Glon, Włodi, Hemp Gru, WWO, Tewu, Pięć Dwa Dębiec, Trzeci Wymiar, Zipera, Sweet Noise, DonGURALesko oraz Nagły Atak Spawacza. Rapował gościnnie w nagraniach na ponad 30 płytach. W 2001 Andrzejewski wystąpił w filmie dokumentalnym zatytułowanym Blokersi w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Publikacje na temat twórczości rapera ukazały się m.in. w czasopismach “The New York Times” i “The Source”

Teledysk

Tede

Tede (Jacek Graniecki), znany również jako Tas Da Fleia, TDF, Tedeusz, Tedzik, Tedunio, Tedzio, Fiodor, Chory Pastor oraz Mylffon – polski raper i osobowość telewizyjna. Działalność artystyczną prowadzi od wczesnych lat 90. XX wieku, współpracował m.in. z DJ 600V, DJ Mario, Ceube, Numerem Raz, duetem Paresłów, Natalią Kukulską, Waldemarem Kastą, DonGURALesko, Abradabem, O.S.T.R., Kiełbasą, Kołczem, DJ Macu, Sokołem, Pono, grupą Sistars, WSZ & CNE i zespołem Smagalaz. W latach 2004-2005 wraz z Kołczem tworzył program Bezele, emitowany na antenie stacji muzycznej Viva Polska. Od 2007 roku prowadzi również program Operacja tuning emitowany na antenie TVN Turbo. Od 25 lutego 2006 roku prowadzi wraz z Maciejem “Kołczem” Łuczkowskim program Parszywa 13 emitowany na antenie 4fun.tv. Był także jurorem w programie Fabryka Gwiazd emitowanym w telewizji Polsat. Wziął udział w polskiej edycji programu MTV Cribs, w programie Szymon Majewski Show oraz w programie Zagadkowa blondynka. Graniecki od 2003 roku występuje również pod pseudonimem DJ Buhh, pod którym wydał sześć płyt.

Teledysk

Trzeci Wymiar

Trzeci Wymiar – polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Powstała w 1998 roku w Wałbrzychu początkowo pod nazwą Poetikanonim, powstała z inicjatywy raperów Patrycjusza “Nullo” Kochanowskiego i Michała “Szada” Baryły. Historia zespołu sięga 1998 r., kiedy Nullo i Szad jako Poetikanonim nagrali nielegal Od zawsze tu byłem. Nullo zrealizował także solowy projekt Wszystko rymowanym słowem, dzięki któremu wygrał festiwal hip-hopowy w Żarowie. W nagrodę otrzymał szansę współpracy z producentem muzycznym Magierą. Na jego płycie zadebiutował DJ Sph. W do zespołu dołączyli DJ Sph i Pork. W nowym składzie został nagrany utwór “Status Quo” oraz kilka innych pod nazwą Peo-ete-ik. Demo zostało wysłane do wytwórni. Powstał także podziemny teledysk do piosenki “Trójwymiarowy biznes”. Nazwa Trzeci Wymiar powstała, wraz z podpisaniem kontraktu z wytwórnią Camey Studio. Debiutancki album grupy zatytułowany Cztery Pory Rapu ukazał się w listopadzie 2003. Gościnnie wystąpili na nim Wall-E, Peja. Płytę promowały single: 15 Mc’s, Skamieniali, Dostosowany, Dla mnie masz stajla, Zapomnij o tym i Bez rapu byłbym nikim!. Album znalazł 18 tysięcy nabywców. Rok później ukazała się reedycja pierwszego albumu Trzeciego Wymiaru, na której znalazły się dodatkowe remiksy i teledyski oraz utwór “Basketball” Nullo i Masseya.

Teledysk

Power of Trinity

Zespół Power Of Trinity powstał w Łodzi i jak większość artystów z polskiego „Manchesteru” wytworzył swój oryginalny styl oparty na łączeniu rzeczy na pozór bardzo od siebie odległych. Muzycy mieszają mocne surowe, rockowe riffy z dubstepem oraz elementami charakterystycznymi dla muzyki reggae, przywołując na myśl dokonania mistrzów mieszania gatunków w rodzaju The Clash czy Police. Album „Loccomotiv” trafił do sklepów jesienią 2011 i od tamtej pory wciąż zdobywa nowych słuchaczy. Singiel “Chodź ze mną” jak burza podbija playlisty kolejnych stacji radiowych min Eski Rock, Antyradia i Trójki. Krążek składa się z 11 kompozycji, które wokalista Jakub określa całkiem słusznie mianem „wagoników”. Każdy z nich jest osobną opowieścią. Utwory różnią się od siebie, ale razem tworzą naprawdę potężny pociąg.

Teledysk

Dubska

Dubska to najbardziej rozśpiewany zespół reggae w Polsce. Prym wiedzie tutaj duet wokalny: Dymitr Czabaoski i Marcin Muszyoski, którzy często śpiewają w dwugłosie, tworząc ciekawe harmonie wokalne. Ich piosenki to przebojowe, przepełnione pozytywną energią reggae z pulsującą sekcją rytmiczną i sekcją dętą, która od początku istnienia kapeli odgrywa w niej dużą rolę. Dubska śpiewają o życiu: o miłości, nadziei, wolności a przede wszystkim o poszukiwaniu własnej drogi do szczęścia i spełnienia w galopującym świecie. Robią to w sposób prosty, komunikatywny z dużą dozą humoru i dystansu do samych siebie. Od lat koncertują w Polsce i poza jej granicami. Grali wielokrotnie na wszystkich liczących się festiwalach reggae, kilka razy występowali na Przystanku Woodstock, regularnie ubarwiają swoją muzyką wiele letnich plenerowych imprez (tych mniejszych i tych wielkich). Mają na koncie kilka ogólnopolskich tras klubowych oraz koncerty w Niemczech, Czechach, Austrii, Grecji i Rosji.

Teledysk

Maleo Reggae Rockers

Zespół został założony w 1997 roku przez Dariusza “Maleo” Malejonka. W 1998 roku wydał on swoją pierwszą Za-Zu-Zi, a 21 listopada 2006 roku ukazała się druga studyjna płyta zespołu pt. Reggaemova. Trzecia studyjna płyta Addis Abebaukazała się 3 sierpnia 2009 roku. Maleo Reggae Rockers wystąpił podczas czterech Przystanków Woodstock – w 2002 i 2003 roku w Żarach oraz w 2006 i 2010 roku w Kostrzynie nad Odrą. 12 lipca 2012 roku, zespół wystąpił w Dębowcu, na XXV Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniu Młodych.

Teledysk

Indios Bravos

Założycielem i liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy Hey gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski – Gutek. Wokalistę czasem wspierają również Magda Ciećka – Dziun i Paweł Gawroński – Gawron (obecnie również menedżer zespołu). W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta zespołu – Part One (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który specjalnie na potrzeby wydania tej płyty założył firmę wydawniczą „Pałac Kultury”), jej nakład szybko został wyczerpany.W 2004 roku ukazała się pierwsza w pełni oficjalna płyta zespołu – Mental Revolution, przyniosła ona takie przeboje jak piosenki Pom pom, Tak to tak czy Sign. Płyta ta, podobnie jak wydana w 2006 reedycja – Mental Revolution (extended version) ugruntowała pozycję Indios Bravos na polskiej scenie reggae.W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, jego występ został bardzo ciepło przyjęty przez fanów. W roku 2007 grupa otrzymała “złotego bączka” na Przystanku Woodstock 2007 w Kostrzynie nad Odrą.Najnowsza płyta zespołu nosząca tytuł Peace! (początkowo album miał się nazywać Tu i Teraz) ukazała się w październiku 2007 roku. Singlami promującymi płytę są utwory Wolna wola oraz Mówię do Ciebie i do siebie. Materiał zaprezentowany na nowej płycie nie mieści się w granicach klasycznego reggae, wyczuwalne są inspiracje płynące z innych gatunków muzyki.

Teledysk

Sydney Polak

Sidney Polak, właśc. Jarosław Marek Polak – polski muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jego pierwszym zespołem była Cytadela, w której grał od 1988 do 1994. W międzyczasie, w 1990 został perkusistą reaktywowanego zespołu T.Love. W 1994 wraz z Maćkiem Majchrzakiem stworzyli Incrowd, w którym Sidney grał do 1998. W 2002 rozpoczął karierę solową z zespołem Sidney Polak, a w 2004 roku wydał z nim płytę, na której zaprezentował muzykę reggae, hip-hop i folk. Album i muzyk otrzymali sześć nominacji do nagrody Fryderyk roku 2004 (wygrał w kategoriach: kompozytor roku, autor roku i album roku – muzyka alternatywna). 27 marca 2009 miała miejsce premiera drugiej płyty pod tytułem Cyfrowy styl życia, która została wydana przez EMI Music Poland. Pseudonim Sidney pochodzi z jednego z koncertów T.Love, na którym wokalista tego zespołu, Muniek Staszczyk, podczas przedstawiania składu zażartował, że na perkusji gra Sydney Pollack, którego twórczości tak naprawdę Jarosław Polak nie lubi.

Teledysk

Raggafaya

Raggafaya – zespół powstał w 2004 roku w Koszalinie. Ich muzyka jest połączeniem rapu i reggae. Finaliści drugiej edycji Must Be The Music.

Teledysk

Krzysztof Krawczyk

Wokalista zespołu Trubadurzy, artysta solowy od 1973 r. Wylansował wiele znanych przebojów. Jego twórczość łączy elementy rock and rolla, country i rhythm & bluesa. W 1973 r. rozpoczął karierę solową. Jako artysta solowy w latach 70. wylansował wiele przebojów, m.in: Parostatek, Pokochaj moje marzenia, Pamiętam Ciebie z tamtych lat, Ostatni raz zatańczysz ze mną. Wielokrotnie występował na festiwalach w Opolu, Sopocie i Kołobrzegu. Koncertował we wszystkich krajach Układu Warszawskiego oraz w Szwecji, Grecji, Belgii, Holandii i Irlandii. Jego twórczość z lat 70. była przez niektórych krytyków oceniana jako kicz, cieszyła się jednak dużą, autentyczną popularnością, która przetrwała próbę czasu. Pod koniec lat 90. XX w. zmienił swój image z “dyskotekowego playboya” na “dojrzałego artystę w średnim wieku, promującego wartości rodzinne” i z sukcesem wrócił na rynek lansując takie przeboje jak Jestem sobą, Wiarygodny, Bo jesteś Ty, duet z Andrzejem Piasecznym Przytul mnie życie i z Edytą Bartosiewicz Trudno tak (razem być nam ze sobą…). Współpracował też z Muńkiem Staszczykiem, Goranem Bregoviciem i Norbim, a ostatnio Rodem Stewartem.

Teledysk

Agnieszka Chylińska

Wokalistka była wiele razy nagradzana i nominowana do najróżniejszych nagród jako najlepsza wokalistka i autorka tekstów. Były to Fryderyki, PlayBoxy, konkursy organizowane przez pisma muzyczne. W styczniu 2002 została nagrodzona Paszportem Polityki za drapieżny głos, który jest najlepszym instrumentem zespołu O.N.A., za teksty piosenek i niebywałą energię na scenie. W 2003 zespół O.N.A. rozwiązał się z powodu “rozbieżności artystycznych”. Wówczas Agnieszka Chylińska założyła własny zespół, sygnowany jej nazwiskiem. 19 marca 2004 grupa wydała swoja pierwszą płytę pt. Winna. Płyta sprzedana w ilości 33 tys. egzemplarzy. 10 września 2007 w warszawskim Teatrze Roma został nagrany koncert MTV Unplugged zespołu Hey, gdzie Chylińska wraz z Kasią Nosowską wykonała piosenkę PJ Harvey Angelene.

Teledysk

Aleksandra Szwed

Aleksandra Szwed – niesamowita, urocza, obdarzona wspaniałym głosem aktorka, piosenkarka, prezenterka. Znana z roli Elizy w serialu Rodzina zastępcza, programu Jak oni śpiewają, Taniec z gwiazdami, oraz drugiej edycji Gwiazdy tańczą na lodzie, którą wygrała w parze ze Sławomirem Borowieckim. W roku 2009 zajęła, z włoskim piosenkarzem Marco Bocchino, drugie miejsce podczas polskich preselekcji festiwalu Eurowizja. Piosenkarka o głosie ciepłym i charyzmatycznym, wykonuje show w stylu pop i rege z autorskimi i znanymi piosenkami.

Teledysk

RH+

Ma na swoim koncie dwa albumy i takie przeboje jak “Po prostu miłość”, “Nadzieja”, “Szarość” i “Wiem”. Piosenki tej grupy regularnie pojawiają się w największych muzycznych stacjach telewizyjnych (VIVA, 4FunTV, MTV) i radiowych (RMF, Eska, Radio Wawa) oraz kilkudziesięciu stacjach lokalnych. RH+ wystąpił także na Sopot Hit Festiwal (TVP i Radio Eska) oraz największych koncertach Radia Eska pod nazwą “Hity na czasie” z piosenką “Po prostu miłość”, która podbiła serca publiczności w całym kraju. Obecnie zespół pracuje z nowym wokalistą Rafałem Szatanem. Znany jest też z takich programów telewizyjnych jak: “Jaka to melodia” i “High school musical”. RH+ pracuje nad swoją trzecią płytą. W stacjach radiowych oraz telewizyjnych (teledysk) pojawił się najnowszy HIT “CZEMU NIE JA”. Koncerty RH+ to energetyczny mix przebojów w poprockowym wydaniu zarówno na imprezy plenerowe jak też klubowe.

Teledysk

Manchester

Ma na koncie udział w najbardziej znanych polskich festiwalach rockowych, m.in. w Węgorzewie i Jarocinie. Za jedno z ich największych dokonań należy uznać udział w finale programu “MTV Rockuje” oraz występ na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej z okazji 50. urodzin Grzegorza Ciechowskiego, podczas którego wykonali własne aranżacje utworów Republiki. Muzyka, jaką gra zespół Manchester, to brit-pop z elementami punk-rocka. Artyści mają na koncie singiel i teledysk. Teksty ich utworów opowiadają w większości o typowych problemach damsko-męskich, zdecydowanie trzymając stronę płci brzydkiej. Debiutancki singiel „Dziewczyna gangstera” jasno przekazuje motto zespołu: „Kobiety są złe”.

Teledysk

De Mono

De Mono – polski zespół pop-rockowy znany z takich przebojów jak: “Kochać inaczej”, “Moje miasto nocą” , “Zostańmy sami”, “Znów jesteś ze mną”, “Statki na niebie”…

Teledysk

De Mono

Norbi – piosenkarz, prezenter radiowy (w Radiu Olsztyn od 1995 r.), dziennikarz telewizyjny (TVP Olsztyn). W 1997 roku wydał album Samertajm nominowany do muzycznej nagrody: Fryderyk ’97 w kategorii Album roku i Fonograficzny debiut roku. Wykonawca i autor tekstów Kobiety są gorące, Nie zaczepiaj mnie, czy Rozkołysz się (muz. Marcin Wawruk). Prowadził również teleturnieje: Fabryka gry, No to gramy! i Salon gier, emitowane na antenie TVN i TVN Gra.

Teledysk

Ich Troje

Ich Troje to bez wątpienia najbardziej znany zespół polskiej sceny muzycznej. Na estradzie od 1997 roku, wtedy to Michał Wiśniewski i Jacek Łągwa postawili w swoim życiu na muzykę i przekazywanie ważnych dla nich treści i emocji przy jej pomocy.

Teledysk

Monika Brodka

Pomimo młodego wieku jest postacią na tyle wyrazistą, że trudno jest ją wtłoczyć w którykolwiek ze stereotypów: „artystki z gór”, „Idola”, „młodej debiutantki w świecie showbiznesu”. Z gór Brodka wyniosła muzyczną wrażliwość i zadziorny charakter – potrafi walczyć o swoje i konsekwentnie dążyć do celu. Jako swe idolki wymienia Erykę Badu, Jill Scott i Lauren Hill – trzy niezwykłe artystki, które odświeżyły szlachetną soulową tradycję po latach.   Wpływ tych właśnie wokalistek z pewnością jest zauważalny w twórczości Moniki. W 2004 r. wygrała pierwszą nagrodę w trzeciej edycji programu “Idol”, zdobywając 69% głosów. W tym samym roku ukazała się jej debiutancka płyta pt. “Album”, zawierająca wersje starych przebojów soulowych oraz nowe utwory, których była współautorką. Single z tej płyty to “Ten” i “Dziewczyna mojego chłopaka”. Płyta została sprzedana w liczbie 35 tys. egzemplarzy, co dało jej status złotej.

Teledysk

Ania Rusowicz

Swoim występem na opolskiej scenie przypomniała dorobek zmarłej 20 lat temu Ady Rusowicz. Kilka tygodni później wystąpiła gościnnie na Przystanku Woodstock również zachwycając swoim głosem. Od początku 2011 roku pracowała nad solowym albumem „Mój Big Bit”, który 21 października 2011 roku ukazał się nakładem Universal Music Polska. Płyta składa się z dwunastu piosenek. Sześć z nich pochodzi z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem Niebiesko-Czarni na przełomie lat 60 i 70’. Pozostałe sześć kompozycji jest autorstwa Ani. To hołd artystki złożony matce. Jak pokazała w Opolu posiada najbardziej bigbitowe korzenie w kraju. „Gdyby czyjekolwiek losy zależały ode mnie, to ja bym zajął się Anią natychmiast, gdyż co najmniej połowa problemu z odkryciem nowej gwiazdy sceny poprockowej jest w jej wypadku załatwiona przez naturę: głos, uroda i poczucie humoru. To są rzeczy w uzbrojeniu tej dziewczyny gotowe do użycia natychmiast. I one składają się na talent, który wyczuwam nosem na kilkaset kilometrów.”- powiedział Zbigniew Hołdys, jeden z wielbicieli talentu Ani Rusowicz.

Teledysk

Stachursky

Wokalista jest nieoficjalnym królem sceny pop-dance’owej w Polsce. Każda jego płyta zawiera wpadające w ucho, taneczne przeboje, które potrafią tygodniami gościć na dyskotekach w całym kraju. Początki muzycznej kariery Jacka Stachursky’ego są jednak związane z muzyką rockową. Mało kto wie, iż był on liderem rockowego zespołu Eve Boys.Karierę solową rozpoczął od nagrania płyty pt.: „Taki jestem” w 1995. To właśnie ta płyta okazała się być początkiem jego dance’owej przygody. Każdy następny album (w tym 5 platynowych) cechuje się porywającą do tańca melodyjnością, a także niezwykłym ładunkiem emocjonalnym, jaki artysta wkłada w swoje utwory. Stachursky współpracował z największymi gwiazdami muzyki dance, m.in. DJ-em BOBO czy zespołem Fun Factory. Jest także laureatem wielu prestiżowych nagród takich jak Superjedynki, Mikrofon Popcornu czy wyróżnienie podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2003.

Teledysk

Papa D

Papa D (wcześniej Papa Dance) – polska grupa popowa, powstała w 1984 z inicjatywy producentów muzycznych – Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego. grupę tworzą: Paweł Stasiak – wokal, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, Marcin Tywoniuk – instrumenty klawiszowe i Dariusz Piskorz – perkusja. W listopadzie 2007 roku miał premierę utwór Będziemy tańczyć, zapowiadający piąty album zespołu Papa D. W marcu 2008 roku premierę miał kolejny singiel – Dla Ciebie, a w czerwcu pojawił się następny – Bezimienni, z którym zespół wystąpił na Sopot Hit Festiwal 2008 w konkursie na polski przebój lata. Latem Papa D trzykrotnie pojawił się na transmitowanym przez telewizyjną Dwójkę cyklu koncertów “Hity na czasie” Radia Eska. Pod koniec sierpnia ukazała się cała płyta zatytułowana Bezimienni, zawierająca 12 premierowych nagrań. Od września wokalista Papa D – Paweł Stasiak był uczestnikiem ósmej edycji show “Taniec z gwiazdami” w stacji TVN. Na początku roku 2009 z zespołu odszedł Marcin Tywoniuk, a jego miejsce zajął producent ostatniej płyty Filip Siejka.

Teledysk

Edyta Górniak

Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. Posiada piękny, melodyjny głos. Z muzyką związana od dziecka. Początkowo śpiewała w musicalu “Metro”. Z tej współpracy wyniosła wiele i stała się bardzo popularna. Jednak największą popularność zyskała zajmując 2 miejsce na Eurowizji w Dublinie w 1994 roku z piosenką “To nie ja”. Później były kolejne sukcesy. Jej pierwsza płyta “Dotyk” ukazała się w 1995 roku i odniosła ogromny sukces. Kolejne płyty Edyty Górniak też cieszyły się wielką popularnością. Śpiewała w duetach między innymi z Jose Carrerasem, z Mieczysławem Szcześniakiem.

Teledysk

Blue Cafe

Zespół powstał w 1998 roku w Łodzi i od początku wpisał się w lukę na polskim runku muzycznym. Jest bowiem jedną z niewielu formacji łączących pop z acid jazzem, funky i soulem. Serca publiczności podbiła już pierwsza płyta Blue Cafe pt.: „Fanaberia”, która zdobyła status podwójnej „Platyny”. Drugi album zespołu, „Demi-sec”, to ostatni, na którym usłyszeć możemy Tatianę Okupnik- pierwszą wokalistkę Blue Cafe i jej charakterystyczny głos. Razem z nią zespół zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę „Nowa Twarz Fonografii”, Fryderyki, a także nominację do MTV European Music Awards. Od 2006 roku zespół kontynuuje działalność z nową wokalistką, z którą wydał płytę „Ovosho” w 2006 r. i „Four seasons” w 2008 r.

Teledysk

Andrzej Piaseczny

Andrzej “Piasek” Piaseczny  – polski wokalista, autor tekstów i aktor telewizyjny, były wokalista zespołu Mafia, współpracował z Robertem Chojnackim. Od roku 1997 występuje w serialu Złotopolscy – gra postać piosenkarza Kacpra Złotopolskiego “Górniaka”, wnuka Dionizego. Muzyczną karierę solową rozpoczął w roku 1998. W tym samym roku wystąpił w duecie z Natalią Kukulską śpiewając piosenkę Jesteś blisko mnie, oraz solową Znam drogę swą, do filmu Magiczny miecz. W 2001 reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze – piosenka 2 Long zajęła 20 miejsce. W roku 2006 wystąpił gościnnie w serialu Niania – grał samego siebie. W roku 2010 otrzymał Platynową płytę  za album Na przekór nowym czasom – live oraz 1  miejsce w koncercie TOP za album Spis rzeczy ulubionych.

Teledysk

Łukasz Zagrobelny

Łukasz Zagrobelny – z wykształcenia dyrygent chóralny, z zamiłowania wokalista fantastycznie dyrygujący własnym głosem. W 1998 zauważony i doceniony przez Elżbietę Zapendowską na jednym z festiwali, zostaje zaproszony na prowadzone przez Nią i Andrzeja Głowackiego warsztaty wokalne. Rok później, już w gronie debiutantów Festiwalu Opolskiego śpiewa niezwykle trudną piosenkę z repertuaru Mietka Szcześniaka „Przyszli o zmroku” Koncert prowadzi Natalia Kukulska, która niedługo później zaprasza Łukasza do śpiewania chórków w Jej zespole. Ich współpraca i przyjaźń, trwa do dziś. Łukasz wspierał wokalnie również takich artystów, jak Maryla Rodowicz czy Ryszard Rynkowski. Śpiewał też w chórkach w wielu programach telewizyjnych, m.in. „Show Time” oraz „Idol”.

Teledysk

Doda

polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, autorka tekstów znana z takich przebojów, jak m.in. „Dżaga”, „Szansa”, „Nie daj się”, „Znak pokoju” i „2 bajki”. Członkini Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W latach 1998–2000 aktorka musicalowa teatru Buffo. W latach 2000–2006 wokalistka zespołu Virgin. W 2007 rozpoczęła karierę solową. Wielokrotnie nominowana i nagradzana w muzycznych konkursach i plebiscytach. W 2007 i 2009 otrzymała nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca, a w 2009 zajęła drugie miejsce w kategorii Najlepszy europejski wykonawca. W 2010 otrzymała nagrody VIVA Comet w kategoriach Artysta 10-lecia i Przebój 10-lecia („Szansa”). Występowała także w erotycznych sesjach zdjęciowych dla magazynów „CKM” i „Playboy”. W cyklu reportaży telewizji CNN poświęconym Polsce, Dorota Rabczewska znalazła się na liście dziesięciu najbardziej znanych Polaków. W 2010 czasopismo „Machina” ogłosiło ją jedną z 50 najlepszych polskich wokalistek. W 2011 roku tygodnik „Wprost” umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków, zaś magazyn „Viva!” ogłosił Dodę jedną z 10 najbardziej wpływowych kobiet w kraju. Działalność wokalistki była powszechnie komentowana w mediach, między innymi za sprawą skandali obyczajowych.

Teledysk

Formacja Nieżywych Schabuff

Zespół – legenda. Twórcy niezapomnianych evergreenów, takich jak „Klub Wesołego Szampana”, czy „Lato”. Przez wiele lat jeden z głównych filarów muzyki rozrywkowej w Polsce. Koncerty Formacji to do dziś wydarzenia pełne humoru i dobrej zabawy przy doskonale znanych wszystkim przebojach grupy. Ostatni przebój „Ławka” to powrót grupy w wielkim stylu.

Teledysk

Kayah

Swój debiutancki album „Kamień” wydała w 1995 roku i do tej pory ma na koncie 9 albumów (Kamień, Zebra, Kayah i Bregović, JakaJaKayah, StereoTyp, The Best & the Rest, MTV Unplugged , Skała i najnowszy Kayah & Royal Quartet). W czasie swojej solowej kariery muzycznej otrzymała  najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu czy albumu. W 2007 roku wydała DVD „Kayah – MTV Unplugged”, zawierające rejestrację koncertu w ramach słynnego cyklu, do którego Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Najnowsza płyta „Skała” po niecałym miesiącu sprzedaży, uzyskała status „Platynowej”.

Teledysk

Kombii

Kombii – polski zespół pop rockowy założony w 2003 roku przez trzech byłych członków zespołu Kombi. Grupa ta tylko częściowo stanowi kontynuację zespołu Kombi z lat 80. Muzyka zespołu jest odmienna, oparta na partiach gitary elektrycznej.Największe przeboje zespołu: Sen się spełni, Pokolenie, Już ci nie wybaczę, Czekam wciąż na cud, Ślad, Myślę o tobie, Awinion, Gdzie jesteś dziś, Zaczaruj mnie…

Teledysk

Natalia Kukulska

Jedna z czołowych polskich wokalistek. Jej płyty wielokrotnie pokrywały się złotem i platyną. Swoim ostatnim albumem Sexi Flexi udowadnia, że jest otwarta na wiele stylów i gatunków muzycznych. Natalia współpracuje z najlepszymi muzykami i choreografami. Koncerty Natalii to gwarancja udanej imprezy.

Teledysk

Gosia Andrzejewicz

W 2005 roku brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbył się w Kijowie gdzie wraz z zespołem Ivan i Delfin reprezentowała Polskę, a w 2006 roku wzięła udział w finale białoruskich preselekcji do tego konkursu, wykonała piosenkę “Dangerous game”. śpiewała już w szkole podstawowej występując podczas akademii oraz uczestnicząc w przeglądach w całej Polsce – wygrała ponad 30 konkursów, w tym wiele ogólnokrajowych. Dwukrotnie otrzymała nagrodę prezydenta Bytomia, za szczególne osiągnięcia artystyczne.

Teledysk

Plateau - Projekt Grechuta

 „Projekt Grechuta” to czwarta płyta zespołu PLATEAU, na której znalazło się 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty, wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, bardzo odważnych aranżacjach. Gościnnie na płycie, oprócz Wojciecha Waglewskiego, pojawili się tak znakomici goście, jak: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno, a także jeden z muzyków kultowego zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski. Patronat honorowy na projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, pani Danuta Grechuta.

Teledysk

Natalia Przybysz

Natalia Przybysz była jednym z filarów najbardziej nagradzanego polskiego zespołu ostatnich lat – grupy SISTARS. Po zawieszeniu działalności zespołu i krótkim pobycie w Londynie, Natalia wróciła na polski rynek z albumem: „Maupka comes home”. który przygotowała ze znanym producentem i Djem ENVEE.

Teledysk

Michał Milowicz

Związany z teatrami warszawskimi: “Buffo” (1995-2001), Muzycznym “Roma” (2001-2003), Rampa na Targówku (2003), Komedia (2004) i Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2005). W czerwcu 2003 ukazała się jego debiutancka płyta Teraz wiesz. Jego debiut teatralny miał miejsce 21 stycznia 1995. Zagrał wtedy w musicalu Elvis (reż. Janusz Józefowicz) na scenie Teatru Studio Buffo w Warszawie. Od 29 października 2007 pełni rolę kapitana jednej z drużyn w muzycznym programie Singa Dinga emitowanym w TV Puls. W 2006 roku wziął udział w IV edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką była Izabela Mika. Występował w III edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie.

Teledysk

Tarzan Boy

Zespół Tarzan Boy powstał za sprawą Krzysztofa Rutkowskiego w 1989 roku. Pod koniec 1995 roku grupa dokonała nagrań kilku oryginalnych utworów, które przedstawiono następnie firmie fonograficznej STD w Warszawie. W 1996 roku na rynku ukazał się debiutancki album zespołu „Kaligula”. To z niego pochodzą przeboje „Tarzan”, „Kaligula”, „Zółty Ananas” oraz „Promienie”. 29 września 1996 roku zespół odebrał w katowickim Spodku złotą płytę za sprzedaż albumu „Kaligula”. W 1997r zespół wydał druga płyte ,,Moje sny” z którego pochodza hity „Moje sny” , „Samoloty”, „Gul gul” i wiele innych. W międzyczasie Tarzan Boy koncertował w całej Polsce. Na ostródzkim festiwalu muzyki disco polo zespół wystąpił z premierową piosenką „Ona i Ja”. Obecnie zespół powraca po 15 latach przerwy z nowym materiałem . Najnowszą płyte zespołu promują teledyski „Wszystkie rybki” i „Szałowa noc”. Nowy wizerunek sceniczny, sekcja taneczna zapewnia mega niezapomniane przeżycie na każdym koncercie.

Teledysk

Golec uOrkiestra

Golec uOrkiestra – grupa muzyczna założona przez braci Pawła i Łukasza Golców z Milówki w 1998 roku. Od początku zespól grał muzykę łączącą stylistykę jazzową i bluesową z motywami góralskimi Beskidu Żywieckiego. Pomysł stworzenia grupy zrodził się spontanicznie jako naturalna konsekwencja wspólnego muzykowania sąsiadów i przyjaciół. Zespół od lat wiedzie prym na polskiej scenie folkowej.

Teledysk

Zakopower

Zakopower to zespół muzyczny założony przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Ich debiutancka płyta Music Hal to połączenie tradycyjnych góralskich melodii i nowoczesnej klubowej muzyki, producentem tej płyty był Mateusz Pospieszalski. Nazwa zespołu nawiązuje do miasta Zakopane, z którego pochodzi lider zespołu. Liderem zespołu jest Sebastian Karpiel, oprócz niego Zakopower tworzą Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc-Scepon, Piotr Rychlec, Michał Trąbski i Łukasz Moskal. Najnowsza płyta zespołu, Na Siedem, została wydana bezpłatnie razem z dziennikiem Polska The Times 20 października 2007. 30 listopada 2007 roku ukazała się sepcjalna edycja płyty Na siedem, poszerzona o dwa nowe utwory oraz covery Gyongyhaju lany zespołu Omega i W dzikie wino zaplątani Marka Grechuty. W pozostałych utworach poszerzono brzmienie muzyczne, m.in. o skrzypce elektryczne, solówki gitarowe itp. W tworzeniu płyty Na siedem swój udział mieli Adam Nowak (teksty), Kayah (tekst), Rafał Bryndal (tekst), Nigel Kennedy (skrzypce elektryczne), Mamadou Diouf (śpiew).

Teledysk

Tomasz Karolak

Popularny aktor, muzyk, showman, dyrektor teatru IMKA. W serialu “39 i pół” zaprezentował swoje wokalne umiejętności śpiewając „Zabiorę Cię”. Aktor był także jurorem programu Jak Oni Śpiewają, obecnie występuje m.in. w serialu „Rodzinka.pl” Jako leader posiada ogromny dar porywania publiczności.

Teledysk

Aleksandra Zabłocka

Aleksandra Zabłocka
Pochodzi z Wielkopolski. Urodziła się w Kościanie, od 5 go roku życia mieszka w Lesznie. Śpiewa od zawsze. Nie obce jej są maleńkie scenki i wielkie estrady.
Chociaż najlepiej czuje się podczas występów solowych, 
najczęściej na scenie stawała w cieniu innych artystów, śpiewając tzw. chórki.
W swoim zawodowym, muzycznym życiu obcowała z muzyką rockową, rozrywkową i kabaretową. Jako solistka najlepiej czuje się gdy jej wokal jest ubrany tylko w dźwięki instrumentów akustycznych.
Niezwykle wrażliwa, wiecznie poszukująca swojego miejsca w życiu. 
Dziś odważnie wychodzi na sam środek sceny by wyśpiewać co jej w duszy gra. 
Posłuchajcie.
Muzyczne przygody Oli:
chórki: Rudi Schuberth, Robert Rozmus, Andrzej Krzywy, Robert Janowski, Joanna Liszowska, Rafał Olbrychski
solistka „Kabaretu Pod Egidą” Jana Pietrzaka
solistka i animatorka w programie estradowym dla dzieci „Ani chwili na nudę”
uczestniczyła w popularnych programach telewizyjnych „Szansa na sukces”, „Od przedszkola do Opola”
Wykształcenie:
Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu na wydziale kulturoznawstwa.

DJ Kuba

Krzysztof Klonowski, czyli Dj Kuba pochodzi z Chojnic. Od prawie 20 lat grywa na imprezach okolicznościowych, a od zeszłego roku postanowił spróbować swoich sił w muzyce disco.
Marzeniem Dj’a Kuby zawsze było mieć swój utwór z teledyskiem. W październiku 2015 roku Krzysztofa marzenie się spełniło, ponieważ wtedy ukazała się Jego debiutancka piosenka pt. „Baw się”, która spodobała się wielu słuchaczom.
Nie trzeba było zbyt długo czekać, aby powstał nowy klip. Dla wszystkich, którzy latem uwielbiają szaleć światło dzienne ujrzała kolejna produkcja Kuby pt. „Szalej”.

Teledysk

Ola Zabłocka

Aleksandra Zabłocka

Urodziła się 09 lutego 1984 roku

Występowała obok takich ikon polskiej sceny jak:

 Rudi Schuberth,

Robert Rozmus,

Andrzej Krzywy - De Mono,

Joanna Liszowska,

Jana Pietrzak w kabarecie Pod Egida

 W połowie roku 2015 nagrała pierwszy singel. Aktualnie pracuje nad kolejnymi utworami.

Utwór